Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP / Tytus Żmijewski / Na zdjęciu: Ziomara Morrison (z piłką)

Sobota w EBLK: dogrywka w Bydgoszczy, strzelecki popis Energi

Jacek Konsek
W najciekawszym sobotnim meczu 22. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet Artego Bydgoszcz po dogrywce pokonało InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski 81:78. Energa Toruń rozbiła rywala różnicą aż 58 punktów!

W Bydgoszczy do wygranej Artego potrzebowało dodatkowych pięciu minut. W regulaminowym czasie gry bydgoszczanki prowadziły różnicą nawet 13 punktów, ale w czwartej kwarcie zdobyły tylko 11 "oczek". W ostatnich dwóch minutach czwartej odsłony McBride, Morrison i Zoll-Norman mogły zostać bohaterkami, ale żaden rzut nie znalazł drogi do kosza. Dopiero w ostatniej minucie dogrywki trafienia Szott-Hejmej i Hornbuckle pozwoliły ekipie trenera Herkta sięgnąć po 16. wygraną w bieżących rozgrywkach.

Dragana Stanković z 20 punktami i 12 zbiórkami okazała się najlepszą zawodniczką Artego, wśród pokonanych Kyara Linskens wywalczyła 18 "oczek".

Kanonada strzelecka Energi, która w Toruniu nie dała żadnych szans PGE MKK Siedlce, wygrywając aż 121:63! To oczywiście najwyższa wygrana Katarzynek w bieżącym sezonie i jednocześnie najdotkliwsza porażka koszykarek z Mazowsza. Aż siedem zawodniczek Energi zakończyło mecz z dwucyfrowym wynikiem punktowym - najwięcej, 19, wywalczyła Angelika Stankiewicz. Gospodynie trafiły 12 trójek i rozdały aż 36 asyst.

W Gdańsku pewnie triumfowała Pszczółka AZS UMCS Lublin, która przypieczętowała awans do play-off. Przyjezdne dzięki świetnej grze w drugiej i trzeciej odsłonie wygrały 86:57, prowadząc w pewnym momencie różnicą nawet 33 punktów. Kateryna Rymarenko w 22 minuty wywalczyła 23 punkty, miała sześć asyst, pięć zbiórek i rzadkie 5/5 w rzutach za trzy punkty.

Arka Gdynia miała mecz pod kontrolą, ale ambitne koszykarki z Poznania doprowadziły do emocjonującej końcówki. Od stanu 74:64 dla ekipy z Trójmiasta do 76:74 w ostatnich 30 sekundach czwartej kwarty. Emma Cannon skuteczną akcją rozstrzygnęła jednak losy spotkania. Amerykanka wraz ze swoją rodaczką Nią Coffey zdobyły 40 punktów dla Arki.

Wyniki:

Artego Bydgoszcz - InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski 81:78 (24:14, 15:16, 17:19, 11:18, 14:11)

Artego: Stanković 20, Morrison 14, Hornbuckle 13, Szott-Hejmej 12, Międzik 9, McBride 7, Radocaj 4, Poboży 2.

Invest: Linskens 18, Papowa 17, Juskaite 16, Atkins 14, Zoll-Norman 8, Stelmach 3, Prezelj 2, Rytsikowa 0, Fikiel 0.

Enea AZS Poznań - Arka Gdynia 74:78 (10:24, 22:14, 17:25, 25:15)

AZS: Davis 28, Hillsman 18, Samburska 13, Niemojewska 7, Parysek-Bochniak 4, Nowicka 2, Parzeńska 2, Urbaniak 0, Stefańczyk 0, Demczur 0.

Arka: Cannon 20, Coffey 20, Makurat 10, Greinacher 7, Podgórna 6, Jurcenkova 6, Rembiszewska 4, Baltkojiene 3, Balintova 2, Stelmach 0.

Sunreef Yachts Politechnika Gdańska - Pszczółka AZS UMCS Lublin 57:86 (18:23, 10:24, 11:25, 18:14)

Sunreef: Koc 20, Strzelczyk 12, Pyka 6, Śmietańska 6, Haryńska 3, Duszkiewicz 3, Krupa 3, Naczk 2, Ostrowska 2, Bujniak 0, Stawicka 0.

Pszczółka: Rymarenko 23, Adamowicz 14, Cebulska 13, Greene 12, Vrancic 8, Poleszak 5, Butulija 4, Mistygacz 3, Kiesel 2, Szajtauer 2.

Energa Toruń - PGE MKK Siedlce 121:63 (25:13, 36:18, 30:18, 30:14)

Energa: Stankiewicz 19, Begić 16, Kunek 15, Harris 15, Brezinova 13, Trzeciak 12, Svaryte 12, Tłumak 8, Schmidt 6, Skobel 4, Diawakana 1.

MKK: Mołłowa 20, Omerbasić 15, Lapszynski 11, Ikstena 8, Urbaniak 7, Bacik 2, Mołłow 0, Zieniawska 0.