Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Serge Ibaka Getty Images / Harry How / Na zdjęciu: Serge Ibaka

NBA: Serge Ibaka odpocznie przez trzy mecze za bójkę z Marquesem Chrissem

Dawid Siemieniecki
Dawid Siemieniecki
Serge Ibaka z Toronto Raptors, który w meczu z Cleveland Cavaliers doprowadził do bójki z Marquese Chrissem, został przez władze NBA zawieszony na 3 najbliższe mecze. Jego rywal będzie z kolei musiał pauzować w jednym spotkaniu.

O bójce pomiędzy Sergem Ibaką a Marquesem Chrissem pisaliśmy już tutaj. Podkoszowi odpowiednio Toronto Raptors i Cleveland Cavaliers starli się ze sobą w trakcie pojedynku odbywającego się w Quicken Loans Arena.

W jednej z akcji zawodnicy walczyli o pozycję, po czym Kongijczyk z hiszpańskim paszportem upadł na parkiet. Po tym jak z niego wstał, od razu rzucił się na Chrissa z pięściami, a cała akcja momentalnie przeniosła się pod kosz Cavs. Zdarzenie nie trwało jednak zbyt długo, bo obu graczy rozdzielili inny koszykarze, ale Ibaka był wyjątkowo rozzłoszczony, co widać poniżej:

Władze ligi NBA bardzo szybko ustosunkowały się do całego zajścia, jeszcze tego samego dnia karząc obu zainteresowanych. Adekwatnie większe wykluczenie otrzymał silny skrzydłowy Raptors, który nie zagra w trzech spotkaniach swojej drużyny. Z kolei na Chrissa nałożona została kara w wysokości jednego meczu pauzy.

Ponadto obaj zawodnicy nie otrzymają wynagrodzenia za spotkania, w których nie wystąpią. Warto również odnotować, że po raz pierwszy w sezonie - w starciu tych właśnie drużyn - lepsza okazała się ekipa Cavaliers, która wygrała 126:101. Pierwsze trzy mecze stosunkowo łatwo padały bowiem łupem Raptors.

Czytaj także: Lou Williams przeszedł do historii

ZOBACZ WIDEO "Krzysztof Piątek w gazie i ława w reprezentacji?!". Jak to wytłumaczyć kibicom?

Czy kary dla zawodników są adekwatne?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL