Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Igor Jovović Newspix / Piotr Matusewicz / Na zdjęciu: Igor Jovović

VTB: Stelmet zdominowany, trener Zenitu... niezadowolony

Dawid Borek
Dawid Borek
- Zenit zdominował to spotkanie - przyznał Igor Jovović po meczu Stelmet Enea BC Zielona Góra - Zenit Sankt Petersburg (78:109) w lidze VTB. - Mam tak, że nigdy nie jestem ze wszystkiego zadowolony. Tak też było w tym meczu - stwierdził Joan Plaza.

Stelmet Enea BC Zielona Góra w konfrontacji z Zenitem Sankt Petersburg nie miał nic do powiedzenia. Rosyjski zespół od pierwszej do ostatniej minuty wyglądał na tle gospodarzy lepiej, czego efektem jest ponad 30-punktowa wygrana w hali Centrum Rekreacyjno-Sportowego.

- Zenit zdominował to spotkanie. Po meczu w Szczecinie nie było nam łatwo się zregenerować i przygotować na Rosjan, ale mimo wszystko nie powinniśmy zagrać tak, jak zagraliśmy. Mentalność, podejmowanie decyzji, pomaganie w defensywie - te elementy były poniżej założonego poziomu. Zenit to momentalnie wykorzystał - stwierdził Igor Jovović, trener zielonogórzan.

Zobacz: VTB. Łukasz Koszarek: Zero pozytywów. Zrobiliśmy kilka kroków w tył

Choć Zenit bardzo pewnie triumfował w domowej hali Stelmetu Enei BC, szkoleniowiec przyjezdnych Joan Plaza nie był w szampańskim humorze. - Mam tak, że nigdy nie jestem ze wszystkiego zadowolony. Tak też było w tym meczu, bo choć wygraliśmy różnicą 30 punktów, mamy sporo do poprawy na przyszłość, nie uniknęliśmy błędów - skomentował, w ciepłych słowach wypowiadając się na temat Stelmetu Enei BC.

- Nie jest łatwo wygrać na wyjeździe, zwłaszcza taką różnicą, przy okazji nie doznając kontuzji. Znaliśmy talent zawodników Stelmetu. Znałem kilka nazwisk z przeszłości. Wiedziałem, że jeśli pozwoli im się grać łatwo, mogą stworzyć wielki problem. Cieszę się, że kontrolowaliśmy to spotkanie - dodał.

Zobacz: VTB. Stelmet musi mieć inny plan na mocarzy. Koszykówka to za mało

Kolejnym rywalem Stelmetu Enei BC w rozgrywkach VTB będzie BK Niżny Nowogród z Vladimirem Dragicevicem w składzie. Biało-zieloni z rosyjskim zespołem zmierzą się na wyjeździe 24 marca.

ZOBACZ WIDEO PGNiG Superliga: Martin Galia show. Świetny mecz bramkarza NMC Górnika przeciw Chrobremu

Czy byłaś/eś zaskoczona/y dominacją Zenitu w Zielonej Górze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

  • Ździmir Zgłoś
    Spoko, spoko, Panie Plaza. Stelmet w VTB u siebie jest ostatnio gościnny, jak kobieta na godziny. A to, że został kiepsko wydymany, to już wina Pana.

    Komentarze (1)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL