WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Thomas Kelati

Kolejny wielki powrót. Thomas Kelati zagra w Stelmecie Enei BC

Karol Wasiek
Karol Wasiek
W ostatnim dniu okna transferowego przedstawiciele Stelmetu Enei BC Zielona Góra zakontraktowali Thomasa Kelatiego. 36-letni zawodnik wraca do zespołu po ponad rocznej przerwie spowodowanej kontuzją i problemami osobistymi.

Najpierw Anwil Włocławek ogłosił powrót 38-letniego Michała Ignerskiego, a po kilku godzinach przedstawiciele Stelmetu Enei BC Zielona Góra odpowiedzieli transferem dwa lata młodszego Thomasa Kelatiego, choć szczegóły kontraktu były już wcześniej ustalone.

- Wracam, bo mam tutaj coś do udowodnienia. Poza tym mówiłem też o tym, że to właśnie w Zielonej Górze chcę zakończyć karierę - mówi nam Thomas Kelati, który ponownie założy koszulkę Stelmetu Enei BC.

Choć jeszcze w poniedziałek wydawało się, że Kelati dołączy do wicemistrzowskiej Arged BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski, z którą prowadził zaawansowane rozmowy. Spotkał się nawet z trenerem Wojciechem Kamińskim, ale ostatecznie koszykarz wybrał ofertę Stelmetu Enei BC.

- Thomas wraca by dokończyć to, czego nie udało mu się zrobić w ubiegłym roku. Kontuzją wykluczyła go z gry przed fazą play-off. Teraz mocno liczymy na jego boiskową inteligencję oraz doświadczenie w najważniejszej fazie rozgrywek - podkreśla Janusz Jasiński, właściciel klubu z Zielonej Góry.

Kelati dwa ostatnie sezony spędził w Stelmecie Enei BC. Zawodnik przedwcześnie musiał zakończyć rozgrywki z powodu kontuzji kolana. Poddał się zabiegowi, a później przechodził rehabilitację. Miał wrócić do gry po kontuzji kolana i rehabilitacji na przełomie grudnia i stycznia, ale jego powrót opóźnił się z powodów osobistych. W ostatnim czasie zawodnik realizował program treningowy, który rozpisał mu... Jure Drakslar, były trener przygotowania motorycznego w Stelmecie Enei BC (teraz Chimki Moskwa).

To czwarty transfer zielonogórskiego klubu w ostatnim czasie. Wcześniej do Stelmetu dołączyli Amerykanie: Hosley, Justice i Humphrey.

Zobacz także: Wielki powrót stał się faktem. Michał Ignerski zagra w Anwilu Włocławek!

ZOBACZ WIDEO PGNiG Superliga: Orlen Wisła Płock nie dała szans MMTS Kwidzyn [WIDEO]

Czy Thomas Kelati jest potrzebny Stelmetowi Enei BC?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (18):

    Pokaż więcej komentarzy (15)
    PRZEJDŹ NA WP.PL