Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP / Jacek Bednarczyk / Na zdjęciu: Lynetta Kizer

EBLK: CCC ograło Wisłę CanPack, kapitalna czwarta kwarta Energi

Krzysztof Kaczmarczyk
CCC Polkowice idzie po swoje i nie zamierza się zatrzymywać. Aktualne mistrzynie w hicie kolejki pokonały w Krakowie Wisłę CanPack 77:70. Genialna czwarta kwarta zapewniła z kolei wygraną Enerdze Toruń w meczu z InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp.

Rywalizacja Wisły CanPack i CCC od lat elektryzuje - w sobotę fani pod Wawelem zobaczyli niezły mecz, w którym mistrzynie Polski zrobiły kolejny krok w kierunku pierwszego miejsca po rundzie zasadniczej.

Po wyrównanej pierwszej połowie, drugą "Pomarańczowe" rozpoczęły serią 11:0 i wydawało się, że może być po meczu. Biała Gwiazda zdołała się jednak podnieść i zmniejszyła straty do trzech "oczek". Kolejna ucieczka CCC (8:0 na początku decydującej części) była już jednak skuteczna.

20 punktów, 6 asyst i 5 zbiórek uzbierała dla CCC Tiffany Hayes. Dużo dobrego zrobiły też Temi Fagbenle czy Styliani Kaltsidou - doświadczona Greczynka udowadnia, że im większa stawka meczu, tym ona gra lepiej. Wisłę CanPack w dużej mierze w grze trzymała Jordin Canada, a w końcówce swoje konto punktowe podreperowała Leonor Rodriguez.

Wygrana 24:6 czwarta kwarta zapewniła Enerdze zwycięstwo nad InvestInTheWest Eneą. Gorzowianki rozpoczęły bardzo dobrze, jednak Katarzynki zdołały odwrócić losy pojedynku, w czym duża zasługa Rebecci Harris (18 punktów z ławki). Dużo dobrego dla "Katarzynek" zrobiła też powracająca do składu Alice Kunek.

Przyjezdne miały problemy ze skutecznością (32 procent w całym meczu). Ariel Atkins miała 2/8 z gry, Maria Papova 1/10, a Laura Juskaite 2/8 - przy takich wskaźnikach Dariusz Maciejewski po prostu nie miał opcji w ataku na zwycięstwo.

Jak dużo znaczy Brianna Kiesel dla Pszczółki AZS UMCS wystarczy spojrzeć na pojedynek lublinianek w Łodzi, gdzie Widzew wygrał 81:79. Kiesel pojawiła się już w składzie, ale nie na parkiecie. Bez niej podopieczne Wojciecha Szawarskiego walczyły - "trójka" Kateryna Rymarenko dała remis 79:78, ale ostatnie słowo należało do Dominique Wilson.

Niesamowite było spotkanie w Poznaniu, gdzie stawką było najprawdopodobniej utrzymanie w ekstraklasie. Enea AZS niemal cały mecz musiała gonić Ostrovię i na finiszu czwartej kwarty Jazmine Davis doprowadziła do dogrywki. Jej końcówka była kosmiczna - najpierw faulowana przy rzucie za trzy punkty Jowita Ossowska wykorzystała wszystkie próby, ale ponownie kluczowy rzut trafiła Davis i to Enea AZS wygrała 69:68.

Ostrovii nie pomógł fenomenalny występ Ossowskiej, która zaliczyła 30 punktów, 15 zbiórek, 7 asyst, 2 bloki i tyle samo przechwytów. Po stronie poznanianek 22 "oczka" i 17 zbiórek miała Khaalia Hillsman, a 19 punktów dołożyła bohaterka Davis.

Kolejny mecz rozegrany w siódemkę ma za sobą ekipa PGE MKK Siedlce. Efekt? Przegrana w Gdańsku z Sunreef Yachts Politechniką 59:95. Bez dwóch zdań takie sytuacje nie powinny mieć miejsca na poziomie ekstraklasy.

Wyniki sobotnich meczów 24. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet:

Sunreef Yachts Politechnika Gdańska - PGE MKK Siedlce 95:59 (31:15, 20:11, 23:11, 21:22)

Politechnika: Conwright 19, Clarke 17, Koc 15, Pyka 15, Naczk 10, Śmietańska 9, Bujniak 5, Duszkiewicz 3, Szymańska 2, Ostrowska 0, Haryńska 0, Strzelczyk 0.

PGE MKK: Omerbasić 23 (11 zb), Mołłowa 16, Ikstene 11, Urbaniak 5, Bacik 4, Miłłov 0, Zieniewska 0.

Widzew Łódź - Pszczółka AZS UMCS Lublin 81:79 (31:23, 20:18, 13:21, 17:17)

Widzew: Wilson 25, Perisa 18, Ajemba 18 (10 zb), Pawlak 8, Vucković 3, Paździerska 3, Gertchen 2.

AZS UMCS: Rymarenko 25, Adamowicz 22, Greene 19 (10 zb), Butulija 8, Cebulska 5, Mistygacz 0, Szajtauer 0, Vrancić 0.

Wisła CanPack Kraków - CCC Polkowice 70:77 (18:19, 23:26, 20:19, 9:13)

Wisła CanPack: Canada 19, Russell 14, Rodriguez 14, Conde 8, Ziętara 5, Araujo 5, Aleksandravicius 3, Żurowska-Cegielska 2.

CCC: Hayes 20, Fagbenle 17, Kaltsidou 16, Thomas 10, Leedham-Warner 8, Gajda 2, Kizer 2, Puss 0, Owczarzak 0.

Energa Toruń - InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski 87:65 (13:21, 27:19, 23:19, 24:6)

Energa: Harris 18, Begić 15, Kunek 13, Svaryte 11 (17 zb), Brezinova 8, Skobel 7, Diawakana 7, Stankiewicz 6, Trzeciak 2, Tłumak 0.

InvestInTheWest Enea: Zoll-Norman 19, Juskaite 12, Linskens 8, Papova 8, Rytsikowa 6, Atkins 5, Prezelj 5, Dźwigalska 2, Fikiel 0, Stelmach 0.

Enea AZS Poznań - Ostrovia Ostrów Wlkp. 69:68 (17:22, 14:14, 9:8, 19:15, d. 10:9)

Enea AZS: Hillsman 22 (17 zb), Davis 19, Parysek-Bochniak 9, Stefańczyk 9, Samburska 6, Urbaniak 2, Demczur 2, Niemojewska 0, Nowicka 0, Parzeńska 0.

Ostrovia: Ossowska 30 (15 zb), Bilotserkivska 10, Jackowska 8, Podkańska 7, Wajler 7, Jaworska 6, Nowicka 0.