Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Artur Lawrenc / Na zdjęciu: mecz Stelmet - Avtodor. Darko Planinić (w zielonym stroju)

VTB: Stelmet w końcu walczył, ale i tak przegrał z Avtodorem. 18. porażka polskiego zespołu

Dawid Borek
Dawid Borek
Stelmet Enea BC Zielona Góra w końcu nawiązał walkę z rywalem, jednak nie zdołał pokonać Avtodoru Saratow. Drużyna Igora Jovovicia przegrała na wyjeździe 106:112, ponosząc 18. porażkę w tym sezonie ligi VTB.

To był zdecydowanie najlepszy mecz w lidze VTB w wykonaniu Stelmetu Enei BC Zielona Góra w ostatnim czasie. Za ładne porażki punktów jednak nie ma. Polski zespół był o krok od sprawienia niespodzianki i wygrania na wyjeździe z Avtodorem Saratow, ale w decydujących sekundach lepsi okazali się Rosjanie.

Trefl Sopot wygrał i na chwilę odetchnął, ale terminarz... przyprawia o ból głowy

Na 14 sekund przed końcowym gwizdkiem zielonogórzanie mogli przegrywać już tylko różnicą jednego "oczka". Zza łuku nie trafił jednak Przemysław Zamojski, a po chwili z linii rzutów wolnych nie pomylił się D.J. Newbill. I tak Stelmetowi Enei BC uciekła możliwość triumfu w Rosji.

Jorge Bilbao szczęśliwy po powrocie do Legii Warszawa. "Jestem wojownikiem, zrobię wszystko dla drużyny"

Wspomniany Zamojski mógł być jednym z bohaterów zespołu Igora Jovovicia zwłaszcza, że tylko w pierwszej połowie wykorzystał pięć rzutów zza lini 6,75 metra. Koniec końców zakończył zawody z dorobkiem 17 punktów. Cztery "oczka" więcej w ekipie gości uzbierał Kodi Justice.

W Avtodorze fenomenalne zawody zagrał Trae Golden. Amerykanin trafił 11 z 15 rzutów z gry, kończąc zawody z dorobkiem 31 punktów. Zanotował przy tym 13 asyst. Błysnął też były gracz Stelmetu Enei BC - Boris Savović. Podkoszowy uzbierał 24 "oczka".

Warto wspomnieć, że zielonogórzanie w Saratowie zagrali bez Łukasza Koszarka i Quintona Hosley'a. Ci zostali w Polsce, regenerując się przed kolejnymi spotkaniami w lidze VTB i Energa Basket Lidze.

Avtodor Saratow - Stelmet Enea BC Zielona Góra 112:106 (28:23, 30:32, 23:26, 31:25)

Avtodor: Trae Golden 31, Boris Savović 24, Artem Zabelin 20, David Kravish 12, D.J. Newbill 11, Perrin Buford 6, Aleksandr Petenev 2, Nikita Mikhailovskii 2, Anthony Ireland 2, Anton Kvitkovskikh 2.

Stelmet Enea BC: Kodi Justice 21, Przemysław Zamojski 17, Markel Starks 16, Zeljko Sakić 12, Michał Sokołowski 10, Gabe DeVoe 8, Adam Hrycaniuk 8, Darko Planinić 7, Jarosław Mokros 7.

VTB 2018/2019

#DrużynaMZP+-
1CSKA Moskwa2622424041969
2Uniks Kazań2621521901945
3Chimki Moskwa2620622301973
4Lokomotiv Kubań Krasnodar2617921712004
5Zenit Sankt Petersburg26151123002180
6BC Astana26151122392169
7BC Kalev/Cramo Tallin26141223422275
8BK Niżny Nowogród26141221582173
9Jenisej Krasnojarsk26111521542276
10VEF Ryga26101619622134
11Avtodor Saratow2691723792478
12Stelmet Enea BC Zielona Góra2652120202330
13Parma Basket Perm2652120252298
14BC Tsmoki Mińsk2642219592329


ZOBACZ WIDEO Seria A: Koszmarny błąd bramkarza zadecydował! Porażka AC Milan [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy mimo porażki Stelmetu jesteś pozytywnie zaskoczona/y postawą drużyny Jovovicia w Saratowie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (9):

  • Stelmet_Falubaz Zgłoś
    Moze w nastepnym meczu zagrajmy w pieciu to wygramy :DDMoze pieciu trener ogarnie :DD
    • pandada Zgłoś
      Trochę to dziwne, że pozytywem jest to, że kolejna porażka była w niezłym stylu. Największe plusy tego meczu to skuteczność z dystansu, zbiórki ofensywne, większa agresja. Znowu
      Czytaj całość
      strata grubo ponad 100 punktów i sporo nieporozumień w obronie. Po raz kolejny na szybkiego rozgrywającego nie mamy obrońcy, a Sakić i Mokros przegrywają pojedynki z wyższymi i silniejszymi PF. Wobec ostatniego dziwi mnie, że Humphrey nie jest próbowany na czwórce. Jemu też brakuje siły, ale ma wzrost.Nie dziwi mnie, że Kodi Justice był ulubieńcem publiczności podczas kariery uczelnianej.
      • kiks Zgłoś
        W końcu po to gramy w VTB, aby nasi zawodnicy mogli znaleźć bogatszy klub. Czyli punkty Savovica to nasz sukces.
        Wszystkie komentarze (9)

        Komentarze (9)

        PRZEJDŹ NA WP.PL