Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kacper MłynarskiMateriały prasowe / Materiały prasowe / Piotr Matusewicz / Na zdjęciu: Kacper Młynarski

EBL: kolejna sensacja na Kociewiu. Kacper Młynarski katem Anwilu Włocławek!

Krzysztof Kaczmarczyk
Kacper Młynarski rzutem za trzy punkty pogrążył Anwil Włocławek. Polpharma Starogard Gdański po znakomitym finiszu pokonała aktualnego mistrza Polski 95:92. To kolejna sensacja na Kociewiu.

"Rottweilery" długo prowadziły z "Kociewskimi Diabłami", ale finisz i decydujący rzut należał do gospodarzy. Polpharma najpierw zaliczyła serię 11:0, po której objęła prowadzenie 92:89, a w końcówce katem Anwilu okazał się Kacper Młynarski, który "trójką" zapewnił zwycięstwo swojej drużynie.

Młynarski, który w sezonie 2016/2017 był zawodnikiem Anwilu, zakończył mecz z dorobkiem 13 punktów (m.in. 3/5 z dystansu). Duży wkład w sukces mieli też Tre Bussey (21 "oczek") i Daniel Gołębiowski (20 "oczek"). To kolejny wielki triumf "Farmaceutów", którzy niedawno ograli we własnej hali 97:88 Polski Cukier Toruń.

Długo wydawało się, że podopiecznym Igora Milicicia nic złego stać się nie może. Polpharma co prawda była w kontakcie, ale długo nie mogła w żaden sposób zbliżyć się na tyle, żeby objąć prowadzenie.

Długo nie oznacza wcale. W czwartej kwarcie aktualni mistrzowie Polski "zatrzymali się" w ataku, co gospodarze wykorzystali natychmiastowo. Pierwszą pogoń zatrzymała "trójka" Walerija Lichodieja, a Anwil prowadził 89:81. Kolejne minuty to jednak koncert Polpharmy, która po serii 11 punktów z rzędu wyszła na upragnione prowadzenie.

Włocławian na chwilę ponownie uratowała "trójka" Lichodieja i gdy wydawało się, że będzie dogrywka, piłka znalazła się u Młynarskiego, a ten zadał decydujący cios i w hali na Kociewiu zapanowała kolejny raz euforia.

Obie drużyny trafiły po trzynaście rzutów z dystansu, jednak gospodarze potrzebowali na to 26 prób, a goście 34. Mistrzom nie pomógł kolejny niezły występ Michała Ignerskiego. Zabrakło nieco Kamil Łączyński, który miał problemy z przewinieniami i spędził na parkiecie zaledwie 20 minut (0/5 z gry i 5 asyst).

Polpharma Starogard Gdański - Anwil Włocławek 95:92 (21:28, 26:25, 25:27, 23:12)

Polpharma: Tre Bussey 21, Daniel Gołębiowski 20, Kacper Młynarski 13, Thomas Davis 9, Adam Kemp 8, Justin Bibbins 8, Paweł Dzierżak 7, Brett Prahl 5, Filip Struski 3, Michael Hicks 1.

Anwil: Szymon Szewczyk 15, Ivan Almeida 15, Josip Sobin 14, Walerij Lichodiej 12, Chase Simon 11, Michał Ignerski 11, Aaron Broussard 8, Jarosław Zyskowski 6, Kamil Łączyński 0, Aleksander Czyż 0, Igor Wadowski 0.