Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Billy Donovan Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Billy Donovan

Szefowie OKC nie widzą potrzeby zmiany. Billy Donovan ma pozostać trenerem Thunder

Dawid Siemieniecki
Dawid Siemieniecki
Oklahoma City Thunder zakończyli swój udział w tegorocznych rozgrywkach NBA już na etapie I rundy fazy play-off. Wiele wskazuje jednak na to, że pomimo tego w klubie nie dojdzie do zmiany na stanowisku szkoleniowca.

Był to kolejny sezon, w którym w Oklahomie mieli spore apetyty na dobry wynik i po raz kolejny z wielkich planów nic nie wyszło. Thunder już trzeci raz z rzędu odpadli w I rundzie play-offów. Tym razem patent na nich znaleźli Portland Trail Blazers, ze świetnie dysponowanym Damianem Lillardem. Ostatecznie rywalizacja zakończyła się w zaledwie 5 spotkaniach, a OKC bardzo rozczarowali.

Wydawało się, że za taki stan rzeczy swoją posadą może zapłacić trener Billy Donovan, ale wiele wskazuje na to, że 53-letni szkoleniowiec jednak pozostanie na swoim stanowisku. Poinformował o tym Sam Presti, czyli dyrektor generalny klubu z Oklahoma City. - Nie spodziewam się, aby coś miało się zmienić w tej kwestii. Jeszcze z Billym nie rozmawiałem, ale dojdzie do tego, bo jego punkt widzenia jest bardzo ważny. Nikt bowiem nie pracuje tak ciężko jak on - zaznaczył Presti.

Jokić czy Lillard - kto poprowadzi swój zespół do finału Zachodu? >>

Donovan został opiekunem Thunder w 2015 roku. Już na przysłowiowe "dzień dobry" miał okazję na spory sukces, gdyż w decydującej serii w konferencji zachodniej OKC prowadzili z Golden State Warriors już 3-1 i niezwykle bliscy byli awansu do wielkiego finału. Ostatecznie jednak musieli uznać wyższość późniejszych wicemistrzów ligi, a po sezonie Oklahomę opuścił Kevin Durant.

Kolejne sezony tak udane już nie były i za każdym razem kończyło się na wspomnianej już I rundzie fazy play-off. Wszystko wskazuje jednak na to, że Donovan wypełni swój pięcioletni kontrakt. Spory wpływ na to mają relacje z liderami drużyny. Russell Westbrook i Paul George wprost bowiem stwierdzili, że ich komunikacja z trenerem jest na naprawdę dobrym poziomie, a ponadto doceniają jego ciężką pracę oraz otwartość na kompromisy i dialog dla dobra zespołu.

Pierwsze starcie dla Boston Celtics. Giannis Antetokounmpo nie poprowadził Bucks do triumfu >>

ZOBACZ WIDEO: "Druga połowa". Porażka Juventusu w Lidze Mistrzów. "Nie można obwiniać tylko Cristiano Ronaldo"

Czy szefowie Oklahoma City Thunder powinni zmienić szkoleniowca drużyny?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL