Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Ivan Almeida Newspix / Piotr Kieplin / PressFocus / Na zdjęciu: Ivan Almeida

EBL. "Hosley zamordował Stelmet". Zespołowy Anwil też morduje

Karol Wasiek
Karol Wasiek
"Quinton Hosley zamordował Stelmet" - krzyczał w zeszłym roku Adam Romański, komentator Polsatu Sport. Hosley'a we Włocławku już nie ma, a Anwil dalej morduje rywali. O sile mistrza Polski w pierwszej rundzie play-off przekonała się Stal.

- Anwil zamordował nas tymi rzutami z dystansu. Byli fenomenalnie dysponowani - mówi z uznaniem Przemysław Żołnierewicz. On i jego koledzy z Arged BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski na własnej skórze przekonali się o wielkiej sile mistrza Polski.

- Trener nam mówił, że te trójki w końcu zaczną nam wpadać i zaczniemy siać postrach. To się właśnie wydarzyło w serii ze Stalą - cieszy się z kolei Kamil Łączyński, kapitan Anwilu.

W całej serii włocławianie trafili aż 41 "trójek" - 21 celnych prób było dziełem duetu: Ivan Almeida - Chase Simon. W ostatnim spotkaniu mistrzowie Polski mieli rewelacyjną 51-procentową skuteczność z obwodu (19/37).

Zobacz także: EBL. Wielka moc Anwilu Włocławek. Igor Milicić: To ogromny wyczyn

Deszcz trójek Anwilu:

- Nie przypominam sobie, żeby ktoś w play-off trafił tyle rzutów z dystansu. Myślę, że żaden zespół w Polsce nie zatrzymałby tak świetnie dysponowanego Anwilu - podkreśla Michał Chyliński, kapitan Stali.

- Nie chcę nic złego mówić o rywalach, ale... mieliśmy naprawę sporo miejsca na obwodzie. Ignerski, Szewczyk czy Zyskowski byli otwarci na dystansie. Wydaje się, że takich zawodników nie można odpuszczać - przyznaje Łączyński.

Paradoks w przypadku Anwilu polega na tym, że zespół wygląda lepiej, mimo utraty Josipa Sobina, podstawowego centra w układance Igora Milicicia. Włocławianie przenieśli swoją grę na obwód i to jak na razie wychodzi im na dobre. Mistrzowie Polski są groźniejsi dla rywali z Szymonem Szewczykiem bądź Michałem Ignerskim, którzy pełnią rolę środkowego. Teraz na każdej pozycji jest zawodnik, który dysponuje solidnym rzutem z dystansu. - Każdy zrobił krok do przodu. Wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że trzeba wypełnić tę lukę po Josipie - tłumaczy Łączyński.

- Cały czas ktoś był otwarty na obwodzie. To była ogromna przewaga Anwilu - komentuje Łukasz Majewski, były kapitan ostrowskiej drużyny.

Dużym plusem jest także fakt, że Milicić nie ma problemów z polską rotacją i może w jednym momencie korzystać z trójki obcokrajowców na obwodzie: Broussarda, Simona i Almeidy. A oni w play-off są świetnie dysponowani. Almeida znów jest liderem z prawdziwego zdarzenia, Simon regularnie trafia z dystansu, z kolei Broussard umiejętnie łączy grę na obwodzie i pod koszem (w drugim meczu miał 20 punktów i 7 zbiórek - 5 w ataku).

Anwil znów zagra o medale. W zeszłym roku włocławianie po pokonaniu Stali 4:2 zostali mistrzami Polski. Duża w tym zasługa Quintona Hosleya, który w półfinale praktycznie w pojedynkę przesądził o zwycięstwie nad Stelmetem. "Hosley zamordował Stelmet" - krzyczał po kluczowej trójce Amerykanina Adam Romański, komentator Polsatu Sport. Teraz Anwil też morduje rywali, ale wydaje się, że jest jeszcze groźniejszy, bo swoją grę opiera się na kilku zawodnikach.

Zobacz także: EBL. Eksperyment nie wypalił. Casper Ware nie zbawił Stali

ZOBACZ WIDEO: Adam Małysz: Byliśmy zaskoczeni, że o zaręczynach córki zrobiło się aż tak głośno


 

Czy Anwil bez Josipa Sobina jest drużyną lepszą?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (6):

 • ryba1985 Zgłoś
  Jest chemia, jest team spirit !!! Walka i zaangażowanie w play-off to klucz.
  • Stelmet_Falubaz Zgłoś
   Stelmet wyszedł na 10 pkt przewagi i już gwizdki drukują. Czy ktoś nad nimi panuje? Przecież to widać gołym okiem jak ktoś się zna na koszykówce.Gwizdki pomogą podgonić dając
   Czytaj całość
   piłkę MKS-owi w każdej spornej sytuacji a nawet w oczywistej. Wtedy zawododnik zaczyna się denerwować, zaczynają się techniki, przestaje wpadać i drużyna wytypowana przez gwizdki nie może przegrać.Powtórzę jeszcze raz. Czy w PLK panują jakieś zasady i etyka? Gdzie są komisarze którzy obserwują i sprawdzają pracę sędziów? I w jaki sposób są szkoleni i odprawiani sędziowie w PLK?Komentarz w tv również hejtuje Stelmet praktycznie przy każdej okazji. Zastanówcie się ludzie co wy robicie!?
   • Marian Gaszkowiak Zgłoś
    Pieski szczekaja a karawana jedzie dalej . Co za samozachwyt ?????? . Arka was utemperuje .
    Wszystkie komentarze (6)

    Komentarze (6)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL