Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Elmedin OmanićWP SportoweFakty / Jacek Wojciechowski / Na zdjęciu: Elmedin Omanić

EBLK. Karuzela z trenerami kręci się jak szalona. Elmedin Omanić ma nowego pracodawcę

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Po tym, jak Wadim Czeczuro przeniósł się do Trójmiasta, gdzie poprowadzi Sunreef Yachts Politechnikę Gdańską, Enea AZS Poznań musiała szukać nowego szkoleniowca. Wybór padł na Elmedina Omanicia.

To już kolejna zmiana trenera w klubach Energa Basket Ligi Kobiet. Najpierw Krzysztof Szewczyk przejął Pszczółkę Polski Cukier AZS UMCS Lublin, potem Wadim Czeczuro powędrował na ławkę Sunreef Yachts Politechniki Gdańskiej.

W ekipie Enei AZS Poznań wakat po Czeczuro udało się szybko wypełnić - ofertę współpracy z ekipą ze stolicy Wielkopolski przyjął doświadczony Elmedin Omanić, który w poprzednim sezonie bardzo dobrze radził sobie w łódzkim Widzewie. Kontrakt podpisany został na dwa sezony.

Omanicia długo przedstawiać nie trzeba, bowiem w Polsce jest trenerem doskonale znanym. W przeszłości prowadził m.in. drużyny Wisły CanPack Kraków czy Energi Toruń, z którymi to sięgał po medale mistrzostw Polski.

Zobacz także. EBLK. Wadim Czeczuro przeprowadza się do Trójmiasta, poprowadzi Sunreef Yachts Politechnikę Gdańską

Bałkański szkoleniowiec ma być w Poznaniu gwarancją gry o coś więcej, a nie tylko o utrzymanie. Minione rozgrywki dla Enei AZS były fatalne. Drużyna miała walczyć o play-off, tymczasem ledwo utrzymała się w Energa Basket Lidze Kobiet wygrywając heroiczny bój z Ostrovią Ostrów Wielkopolski.

Rozpoczęcie budowy składu od takiego trenera to na pewno dobre posunięcie ekipy z Poznania. Szkoleniowiec doskonale wie, jak zbudować zespół i wyciągnąć z niego maksimum. Być może uda mu się wyszukać taką perełkę, jak przed rokiem Dominique Wilson w Widzewie.

ZOBACZ WIDEO: Adam Małysz: Trener Ronny Hornschuh przeraził się skalą zainteresowania skokami w Polsce

Czy Enea AZS Poznań dokonała dobrego wyboru?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL