Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Przemysław Frasunkiewicz Newspix / Piotr Matusewicz / Na zdjęciu: Przemysław Frasunkiewicz

EBL. Mocne słowa Przemysława Frasunkiewicza. "Może też dam wywiad mówiąc, że cała Polska widziała?"

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Ależ gorąco jest wokół meczów Anwilu z Arką w półfinale Energa Basket Ligi. Po przegranym spotkaniu (85:90) numer cztery w tej serii trener Przemysław Frasunkiewicz nie wytrzymał i użył mocnych słów na konferencji prasowej.

- Nie wiem, co mam powiedzieć. Może też dam jakiś wywiad, że cała Polska widziała albo coś w tym stylu i jakąś presję wrzucę na kogoś? Może to zadziała? - tak swoją wypowiedź zaczął Przemysław Frasunkiewicz, trener Arki Gdynia, który tym samym nawiązał do słów Igora Milicicia po pierwszym spotkaniu tych drużyn w Gdyni.

Szkoleniowiec Anwilu Włocławek powiedział wtedy: "Myślę, że cała Polska dokładnie widziała, jakie warunki panowały na boisku. Jestem zniesmaczony całą tą sytuacją" (Czytaj więcej --> TUTAJ).

Milicić odniósł się do akcji przy stanie 92:89 dla Arki, w której najpierw spod kosza spudłował Josh Bostic, a Ivan Almeida wyprowadzając szybki atak został sfaulowany przez Krzysztofa Szubargę. Sędziowie międzynarodowi Tomasz Trawicki i Michał Proc (pojedzie na mistrzostwa świata do Chin) po analizie powtórki IRS zdecydowali się przyznać faul zwykły.

ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". Dariusz Mioduski zaskoczył wypowiedzią. "To zaklinanie rzeczywistości"

- Wskakiwanie na plecy, wystawianie kolan sprawiają, że niestety nie jesteśmy w stanie wygrać. To jest po prostu rewelacja. Jestem zadowolony z moich zawodników, którzy walczyli na 100 procent, ale... nie wiem, po prostu nie wiem. Ja nie żyję w internecie. Może muszę zacząć żyć w internecie? Nie wiem, to wszystko nie ma sensu... - kontynuował swoją wypowiedź Frasunkiewicz.

Dziennikarze dopytywali trenera Arki, czy w swojej wypowiedzi miał na myśli decyzje sędziowskie w trakcie spotkania. Odpowiedział tak: Nie powiedziałem nic o sędziach. Powiedziałem jedynie, że trener Milicić już przed tą serią mówił w wywiadach, że gramy fizycznie i tak dalej, i tak dalej. A na boisku wszystko widać. Widać, co robi Szymon Szewczyk. W każdym meczu notorycznie wystawia kolana. Nie będę tego wyliczał, bo to nie ma kompletnie sensu.

Jeden z lokalnych dziennikarzy nie dał za wygraną i zapytał:

Ma pan pretensje do sędziów?

- Nie, to pan tak powiedział.

Można to tak wywnioskować z pana wypowiedzi.

- Przepraszam, ale za to już nie odpowiadam. Jeśli ktoś mówi, że my gramy fizycznie i brudno, to też jest jakiś żart.

Czwartkowy mecz był prawdziwym rollercoasterem. Najpierw Arka miała 13 punktów przewagi, potem Anwil 10, ale o wygranej decydowały ostatnie akcje. W nich więcej spokoju i zimnej głowy zachowali włocławianie, którzy triumfowali 90:85. Piąte decydujące spotkanie rozegrane zostanie w niedzielę - gospodarze będzie Arka. Początek meczu zaplanowano na godzinę 20:00.

Co gdynianie muszą zmienić pod względem sportowym? - Nie wiem, co mamy zmienić. Ja jestem zadowolony z postawy moich zawodników. Dali z siebie wszystko. Grali dobrze i z dużą determinacją. Możemy jedynie parę wywiadów dać - rzucił ironicznie na koniec Przemysław Frasunkiewicz.

Zobacz także: Będzie piąty mecz w serii Anwil - Arka!

Która drużyna awansuje do wielkiego finału EBL?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (25):

Wszystkie komentarze (25)

Komentarze (25)

×
    Wszystkie komentarze (25)
    PRZEJDŹ NA WP.PL