Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Aldona Morawiec Materiały prasowe / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Aldona Morawiec

EBLK. Aldona Morawiec zostaje w Gdyni. Zapowiada wielki wynik Arki w nowym sezonie

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Krystalizuje się skład Arki Gdynia na sezon 2019/2020. W piątek klub poinformował, że umowę z aktualnym brązowym medalistą Energa Basket Ligi Kobiet przedłużyła Aldona Morawiec.

Aldona Morawiec w końcu rozegrała w miarę pełny sezon na parkietach Energa Basket Ligi Kobiet po tym, jak borykała się z problemami zdrowotnymi (poważna kontuzja kolana).

Minione rozgrywki zakończyła ze średnimi na poziomie 4,3 punktu i 1,4 zbiórki, spędzając na parkiecie średnio ok. 12 minut. Sezon zakończyła z brązowym medalem mistrzostw Polski, co jest jej największym sportowym osiągnięciem. Aktualnie 27-latka reprezentuje Polskę w rozgrywkach 3x3.

Zobacz także. EBLK. CanPack zostaje z Wisłą. Europejskie puchary pod znakiem zapytania

- Za nami bardzo dobry sezon. Wraz z zespołem tworzyłyśmy prawdziwą drużynę i bardzo się cieszę, że część dziewczyn postanowiła zostać. Ja też jestem podekscytowana, że następny sezon spędzę w Arce. Chcę realizować plan odbudowy koszykówki jaki tu powstał. Kibice naprawdę potrafią zrobić atmosferę, co jeszcze bardziej napędza mnie do działania. To będzie dobry sezon i zamierzamy go wygrać - mówi Morawiec (za pośrednictwem oficjalnej strony klubowej).

Arka Gdynia po 9 latach przerwy sięgnęła po medal mistrzostw Polski. Trudno zatem dziwić się, że zdecydowano się na kontynuację współpracy z wieloma zawodniczkami oraz trenerem Gundarsem Vetrą.

W ekipie z Trójmiasta obok Morawiec zostają też Paulina Misiek, Kamila Podgórna, Sonja Greinacher, Barbora Balintova i powracająca po urazie Rebecca Allen. Nowymi postaciami w Arce będą z kolei Marissa Kastanek czy Angelika Slamova.

ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". Jakie będą kolejne ruchy kadrowe w Legii? "Nie pozbędziemy się nagle połowy szatni"

Czy Arka Gdynia będzie w stanie włączyć się do walki o mistrzostwo Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL