WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / Paweł Pietranik / Na zdjęciu: Wojciech Kamiński

Wojciech Kamiński trenerem w Bundeslidze

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Wielki sukces Wojciecha Kamińskiego. Od nowego sezonu będzie pracował w Bundeslidze. Jego nowym pracodawcą został Mitteldeutscher. Polski szkoleniowiec podpisał z klubem dwuletni kontrakt.

O tym, że Wojciech Kamiński będzie pracował w Bundeslidze, mówiło się już od kilkunastu dni. W środę przedstawiciele MBC Mitteldeutscher na specjalnie zwołanej konferencji prasowej potwierdzili wcześniejsze nieoficjalne informacje.

Polski szkoleniowiec podpisał z niemieckim klubem dwuletnią umowę. Drugi rok wejdzie w życie, jeśli zespół utrzyma się w lidze.

Dla Kamińskiego będzie to pierwsza praca za granicą. Do tej pory pracował jedynie w klubach w Polskiej Lidze Koszykówki. Ostatnio w Arged BM Slam Stali, z którą zdobył Puchar Polski.

- Dla mnie nie tylko nowy klub, ale kompletnie nowe otoczenie i nowa liga. Nie jest oczywiście tak, że Bundesliga jest dla mnie zupełnie nieznana, bo śledziłem ją w ostatnich latach - powiedział Kamiński w rozmowie z Jakubem Wojczyńskim z "Przeglądu Sportowego".

ZOBACZ WIDEO El. Euro 2020. Nasz dziennikarz pewny awansu na mistrzostwa. "Możemy przegrać tylko sami ze sobą"

MBC Mitteldeutscher, nowy klub Kamińskiego, w ostatnich dwóch sezonach zajmował 15. miejsce w Bundeslidze. W minionych rozgrywkach w zespole występowało aż czterech zawodników, którzy wcześniej grali w rozgrywkach PLK: Jovan Novak, David Brembly, Trevor Releford i Aleksandar Marelja.

Zobacz także: EBL. Kluby NBA testują Marcela Ponitkę

Czy Wojciech Kamiński poradzi sobie w Bundeslidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (5):

    Pokaż więcej komentarzy (2)
    PRZEJDŹ NA WP.PL