Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Adam KempWP SportoweFakty / Artur Lawrenc / Na zdjęciu: Adam Kemp

EBL. Adam Kemp śladami Artura Gronka. Podkoszowy zagra w Enea Astorii Bydgoszcz

Dawid Siemieniecki
Dawid Siemieniecki
Adam Kemp zamienia Polpharmę Starogard Gdański na beniaminka rozgrywek ekstraklasy, Enea Astorię Bydgoszcz. Tym samym podkoszowy obrał tę samą drogę, co Artur Gronek, czyli nowy trener czarno-czerwonych.

Działacze bydgoskiego klubu nie próżnują. Najpierw poinformowali o kontraktach dla kilku swoich najważniejszych graczy, którzy byli autorami awansu do ekstraklasy. To miedzy innymi Marcin Nowakowski i podkoszowy tercet Szyttenholm-Dłuski-Frąckiewicz. Teraz z kolei ogłosili oni nazwisko pierwszego zagranicznego zawodnika. Nowym środkowym Enea Astorii Bydgoszcz został bowiem Adam Kemp.

W poprzednim sezonie rosły 28-latek występował w barwach innego zespołu Energa Basket Ligi, którym była Polpharma Starogard Gdański. Jako podstawowy zawodnik w rotacji Artura Gronka, notował średnio po 9,7 punktu, 8,3 zbiórki i 1,7 bloku, co było jego bardzo charakterystyczną cechą. Do Bydgoszczy przybędzie więc śladami swojego trenera, który już kilka tygodni temu zdecydował się na przyjęcie propozycji od beniaminka rozgrywek ekstraklasy.

Mierzący 208 cm wzrostu Kemp powinien być bardzo solidnym wzmocnieniem w strefie podkoszowej bydgoskiej ekipy. - Jestem bardzo szczęśliwy, mogąc ogłosić, że właśnie podpisałem kontrakt z Enea Astorią - zaznaczył koszykarz w specjalnie przygotowanym oświadczeniu dla kibiców swojego nowego zespołu.

- To będzie mój drugi sezon gry w Polsce. W poprzednim z trenerem Gronkiem mieliśmy świetną współpracę i liczę, że będzie ona jeszcze bardziej pomyślna w tym nadchodzącym. Już nie mogę się doczekać, aż poznam moich nowych kolegów z drużyny, kibiców i wszystkich, którzy są częścią klubu - dodał.

Poniżej próbka umiejętności nowego zawodnika Enea Astorii:

Kadra B, dowodzona przez Artura Gronka, wygrała pierwszy ze swoich trzech turniejów w Chinach >>

ZOBACZ WIDEO: Niezręczne pytanie o przyszłość Roberta Kubicy. Obok siedział sponsor

Czy Enea Astoria zbuduje skład na miarę utrzymania się jako beniaminek w EBL?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL