Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kevin DurantGetty Images / Andy Lyons / Na zdjęciu: Kevin Durant

NBA. Kevin Durant rezygnuje z opcji zawodnika. Będzie dostępny na rynku wolnych agentów

Wojciech Bielewicz
Wojciech Bielewicz
Kevin Durant zrezygnował z opcji zawodnika na sezon 2019/2020 i od 30 czerwca będzie wolnym agentem dostępnym dla wszystkich zespołów w NBA. Zawodnik zerwał ścięgno Achillesa i najprawdopodobniej nie zagra w najbliższych rozgrywkach.

Kevin Durant będzie jednym z najgłośniejszych nazwisk na rynku wolnych agentów tego lata. Zawodnik mógł wykorzystać opcję zawodnika zapewniającą mu 31,5 miliona dolarów na najbliższy sezon i zostać w szeregach Golden State Warriors jednak kuszony ofertami przede wszystkim z Nowego Jorku, gracz zdecydował się poszukać nowego kontraktu. 

Największym znakiem zapytania stawianym przy nazwisku Duranta jest jego kontuzja Achillesa, której doznał w meczu numer 5 Finałów NBA, a która najprawdopodobniej sprawia, że zawodnik nie zagra w najbliższym sezonie ani jednego spotkania. Rzekomo, Kevin miał mieć ogromne pretensje do sztabu medycznego Warriors, że ten postanowił dać mu zielone światło do gry w momencie, kiedy ryzyko pogłębienia się kontuzji było jeszcze wysokie. Może być to jeden z powodów, dla którego Durant chce poszukać alternatyw na rynku. 

Czytaj także: NBA. Zbudował zespół, który przeszedł do historii i nigdzie się nie wybiera. Masai Ujiri zostaje w Toronto

Pomimo tego, że Durant raczej nie wystąpi w sezonie 2019/2020 drużyny nadal są zainteresowane zaoferowaniem mu maksymalnego kontraktu. Warriors będą mogli wyłożyć na stół pięcioletnią umowę o wartości 221 milionów dolarów natomiast pozostałe ekipy mogą zaproponować Durantowi czteroletni kontrakt na około 164 miliony. Największymi faworytami według amerykańskich bukmacherów do podpisania Kevina są na ten moment Brooklyn Nets. Z walki nie rezygnują ich rywale zza miedzy, czyli New York Knicks.

Wolna agentura startuje w NBA w nocy z 30 czerwca na 1 lipca. Od tego momentu ekipy mogą oficjalnie składać oferty za zawodników dostępnych na rynku. 

Czytaj także: NBA. Wymiana na linii Portland Trail Blazers - Atlanta Hawks

ZOBACZ WIDEO Hejt na Joannę Jóźwik: "Jeszcze biegasz, czy już tylko celebrytka?"

Gdzie chciałbyś oglądać w następnym sezonie Kevina Duranta?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL