Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Paulius Dambrauskas w akcji na kosz rywaliMateriały prasowe / Adrianna Antas / Na zdjęciu: Paulius Dambrauskas w akcji na kosz rywali

EBL. Ciekawy transfer Arged BM Slam Stali. Paulius Dambrauskas wraca do Polski

Jakub Artych
Jakub Artych
Znamy trzeciego koszykarza, który w sezonie 2019/20 reprezentował będzie Arged BM Slam Stal. Kontrakt z drużyną z Ostrowa Wielkopolskiego podpisał Paulius Dambrauskas, który w przeszłości występował w MKS-ie Dąbrowa Górnicza.

Paulius Dambrauskas to postać bardzo dobrze znana w Polsce. Litwin w sezonie 2017/18 rozegrał 12 meczów dla MKS-u Dąbrowa Górnicza. W tym czasie spędzał na parkiecie średnio 26 minut, zdobywając dziewięć punktów. W trakcie sezonu nabawił się jednak kontuzji, która wyeliminowała go z gry do zakończenia rozgrywek.

Po wyleczeniu urazu obwodowy przeniósł się do KK Neptunas Kłajpeda. W lidze litewskiej awansował do półfinału rozgrywek, przegrywając na tym etapie z BC Rytas Wilno. Ostatecznie rywalizację zakończył z brązowym medalem.

Warto podkreślić, iż jego drużyna występowała także w Lidze Mistrzów, w której Dambrauskas zagrał 13 spotkań.

ZOBACZ WIDEO Życie z bólem. Joanna Jóźwik: Pomyślałam, że jak przestanie, to będę niezniszczalna

Po rocznej przerwie Paulius zdecydował się wrócić do Polski. Podpisał kontrakt z Arged BM Slam Stalą Ostrów Wielkopolski, która w poprzednim sezonie odpadła w play-offach już na etapie ćwierćfinału. Kilka tygodni później pracę stracił trener Wojciech Kamiński, którego zastąpił Jacek Winnicki.

- Paulius to zawodnik, którego znam dobrze i wiem, czego mogę się po nim spodziewać. On ma wiele atutów, które będą nam przydatne - mówi dla oficjalnej strony klubu Winnicki.

Dambrauskas jest trzecim zawodnikiem, który oficjalnie podpisał kontrakt z Arged BM Slam Stalą Ostrów Wielkopolski. W drużynie na kolejny sezon pozostali Daniel Szymkiewicz oraz Szymon Łukasiak. Odszedł natomiast Michał Chyliński, który podpisał trzyletni kontrakt z Enea Astorią Bydgoszcz.

Zobacz także:
Marcin Gortat zdradza plany na przyszłość. Będzie film i książka
NBA. Klay Thompson domaga się wielkich pieniędzy

Czy Paulius Dambrauskas będzie gwiazdą Stali Ostrów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

Komentarze (3)

PRZEJDŹ NA WP.PL