Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Andre Iguodala (z piłką) Getty Images / Gregory Shamus / Na zdjęciu: Andre Iguodala (z piłką)

NBA. Andre Iguodala może znowu zmienić klub. Memphis Grizzlies szukają chętnych na transfer

Wojciech Bielewicz
Wojciech Bielewicz
Andre Iguodala jest aktualnie zawodnikiem Memphis Grizzlies jednak najprawdopodobniej to nie w tym zespole gracz rozegra najbliższy sezon w NBA. Drużyna stara się znaleźć chętnych, aby dokonać wymiany uwzględniającej ich najnowszy nabytek.

Golden State Warriors dokonali bardzo zaskakującego ruchu pierwszego dnia wolnej agentury pozyskując w swoje szeregi D'Angelo Russella. Aby jednak ten ruch był możliwy do wykonania (Warriors nie mieli wystarczająco miejsca na jego nowy kontrakt) konieczne było dokonanie wymiany z innym zespołem w stawce. 

Wybór padł na Memphis Grizzlies, do których powędrował Andre Iguodala i jego umowa na najbliższy sezon warta ponad 17 milionów dolarów. Grizzlies są aktualnie w trakcie przebudowy i taki kontrakt bardzo mocno ich obciąża dlatego zaraz po tej wymianie można było domyślać się, że ekipa będzie chciała wykupić tę umowę przed sezonem, a Iguodala stałby się wtedy wolnym agentem. 

Czytaj także: Nowe kluby TJ'a McConnella i Markieffa Morrisa. Wolna agentura w NBA trwa

Najnowsze raporty wskazują, że Grizzlies nie będą chcieli iść po najprostszej linii oporu i postarają się znaleźć chętnych, aby otrzymać coś w zamian za oddanie Iguodali. Chętnymi na pozyskanie MVP Finałów z 2015 roku są Houston Rockets, Dallas Mavericks czy Los Angeles Lakers jednak we wszystkich trzech przypadkach zainteresowanie dotyczyło sytuacji, w której Andre byłby dostępny jako wolny agent. 

Wymiana Iguodali może okazać się dla Grizzlies o tyle ciężkim zadaniem do wykonania, gdyż jego kontrakt idący w parze z wiekiem (35 lat) nie jest w tym momencie atrakcyjny dla większości zespołów w stawce. W Memphis są jednak zdesperowani, aby spróbować takiego ruchu gdyż mogą otrzymać w takiej wymianie kolejnych młodych zawodników, na których będzie opierać się ich zespół w najbliższym czasie. 

Jeżeli Grizzlies nie dokonają wymiany z udziałem Andre, należy się spodziewać, że przejdą do planu pierwotnego i wykupią jego kontrakt. Wówczas największe szanse daje się Los Angeles Lakers, ponieważ ich aktualnym menedżerem jest Rob Pelinka - były agent Iguodali, który bardzo chętnie widziałby go w swoim zespole. Wtedy jednak, na niekorzyść zawodnika, zarobi on zdecydowanie mniejsze pieniądze niż miał zagwarantowane w obecnej umowie.

Czytaj także: Kevin Durant chce pozwać swój klub na miliard dolarów

ZOBACZ WIDEO Fantastyczny wyczyn Andrzeja Bargiela! Wbiegł na Wielką Krokiew w Zakopanem

Czy Memphis Grizzlies uda znaleźć się chętnych na wymianę Andre Iguodali?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL