Najnowsze Wyniki/Kalendarz
LeBron JamesGetty Images / Harry How / Na zdjęciu: LeBron James

NBA. LeBron James nie może oddać numeru Davisowi. Sponsor ligi nie wyraził zgody

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Nie dojdzie do zamiany numerów pomiędzy gwiazdami Los Angeles Lakers. Koszulki LeBrona Jamesa są w sprzedaży i producent strojów straciłby dziesiątki milionów dolarów.

W czerwcu media informowały o pięknym geście - więcej tutaj - LeBrona Jamesa, który postanowił oddać numer "23", z którym grał w Cleveland Cavaliers i w pierwszym sezonie w Los Angeles Lakers, swojemu nowemu koledze z drużyny (prezentacja zawodnika odbędzie się w sobotę w Kalifornii) - Anthony'emu Davisowi.

Plan LeBrona zakładał, że w sezonie 2019/20 Davis grałby z nr "23" - występował z tym numerem przez lata w barwach New Orleans Pelicans. James z kolei miał powrócić do "szóstki", którą nosił będąc graczem Miami Heat i w Team USA.

Jak dowiedział się nieoficjalnie Chris Haynes z Yahoo Sports, do zamiany numerów jednak nie dojdzie. O ile władze NBA nie robiły żadnych przeszkód, chociaż zawodnicy nie dotrzymali terminu 15 marca, kiedy kluby mają obowiązek poinformować o wszelkich zmianach, to sponsor ligi - firma Nike - wyraziła sprzeciw.

ZOBACZ WIDEO Potencjał siatkarskiej kadry jest ogromny? "Mamy na każdej pozycji wielu doskonałych zawodników"

ZOBACZ: Finał Ligi Mistrzów. Świetna inwestycja LeBrona Jamesa. Zarobił duże pieniądze na sukcesie Liverpoolu >>

Powodem są finanse. Jak podano, koszulki Lakersów z nr "23" i nazwiskiem "James" są w sprzedaży, a straty z tytułu zamiany numerów pomiędzy koszykarzami wyniosłyby kilkadziesiąt milionów dolarów. W tej sytuacji LeBron ma zachować "23", a Davis w nowym sezonie prawdopodobnie zagra z "trójką", swoim pierwszym numerem z czasów szkolnych.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL