WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Rafał Sobierański / Na zdjęciu: Aleksander Czyż

EBL. Olek Czyż odchodzi z Anwilu Włocławek

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Tylko kilka miesięcy trwała przygoda Olka Czyża w Anwilu Włocławek. Polski podkoszowy opuszcza Energa Basket Ligę. Podpisał kontrakt z Basket Club Gries Oberhoffen, zespołem grającym na zapleczu francuskiej ekstraklasy.

To kolejny zawodnik, który opuszcza Anwil Włocławek. Wcześniej z klubem pożegnali się Walerij Lichodiej, Michał Michalak i Aaron Broussard, z kolei z Kamila Łączyńskiego zrezygnował trener Igor Milicić.

Zobacz także: Radosław Piesiewicz, prezes PZKosz: Odmowa gry w kadrze? Zawodników mogą czekać przykre konsekwencje

Czyż do Anwilu dołączył w trakcie rozgrywek. Był jednym z elementów wielkiej przebudowy zespołu. Miał być brakującym elementem na pozycjach podkoszowych, ale trener Milicić bardzo rzadko korzystał z jego usług.

W fazie play-off swoje pierwsze minuty rozegrał... w finale! W seriach ze Stalą i Arką oglądał kolegów z perspektywy ławki rezerwowych. Wyszedł na boisko, ponieważ ciężkiej kontuzji nabawił się Michał Ignerski.

Czyżowi nie można odmówić walki i zaangażowania. Starał się. To zostało docenione przez kibiców, którzy skandowali jego imię i nazwisko. Koszykarz wystąpił łącznie w 14 meczach, w których przeciętnie notował 2,6 punktu.

Polak podpisał kontrakt z Basket Club Gries Oberhoffen, zespołem grającym na zapleczu francuskiej ekstraklasy. Dla Czyża będzie to pierwsza przygoda z PRO B. Do tej pory grał w USA, we Włoszech i w Polsce.

Wywiad z Dejanem Mihevcem przeczytasz tutaj. Mówi o zakończeniu współpracy

ZOBACZ WIDEO Ekstremalny wysiłek i niepowtarzalne wrażenia. Niecodzienne zawody w Zakopanem

Czy odejście Olka Czyża to duża strata dla Anwilu Włocławek?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (10):

    Pokaż więcej komentarzy (7)
    PRZEJDŹ NA WP.PL