Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Materiały prasowe / Na zdjęciu: Marek Piechowicz

EBL. Marek Piechowicz zmienia klub i wraca do MKS-u Dąbrowa Górnicza

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Po sześciu latach Marek Piechowicz wraca do MKS-u Dąbrowa Górnicza. Doświadczony 31-letni skrzydłowy jest pierwszym wzmocnieniem drużyny. Poprzednie dwa sezony spędził u rywala "zza miedzy", czyli w ekipie GTK Gliwice.

Długo w kadrze MKS-u Dąbrowa Górnicza na nowy sezon był tylko Jakub Kobel. W końcu sytuacja to uległa zmianie.

- Marek to bardzo wszechstronny zawodnik, mogący zagrać na kilku pozycjach. Doskonale znam jego i jego możliwości jeszcze z czasów, kiedy występował w naszym klubie - mówi trener Michał Dukowicz. Ten doskonale pamięta skrzydłowego z dwóch wcześniejszych przygód z dąbrowskim zespołem.

Ostatnie dwa sezony 31-letni zawodnik spędził w GTK Gliwice. Minione rozgrywki zakończył ze średnimi na poziomie 4,5 punktu i 2,6 zbiórki na mecz spędzając na parkiecie 16 minut.

ZOBACZ WIDEO Szalpuk zadowolony z gry w reprezentacji. "Odbudowałem się po kontuzjach odniesionych w trakcie sezonu ligowego"

Zobacz także. Oficjalnie: Stelmet Enea BC nie zmienia frontu. Zostaje w lidze VTB

Wszechstronność i możliwość gry na kilku pozycjach - to duże atuty Piechowicza, który cieszy się na powrót do MKS-u. - Spędziłem w tym klubie kilka sezonów i jest mi on bliski sercu. Dlatego cieszę się, że udało nam się dogadać i podpisać kontrakt - komentuje.

Sam kontrakt w Dąbrowie Górniczej traktuje jako sportowy awans. - W zeszłym sezonie MKS zaskoczył wszystkich swoim wynikiem sportowym zajmując wysokie miejsce. Można teoretycznie powiedzieć, że jest to zespół lepszy od mojego poprzedniego pracodawcy i stwierdzam, że jest to dla mnie sportowy awans - dodaje.

Kontrakt Piechowicza tak naprawdę rozpoczął proces budowy nowego MKS-u. Kadra przejdzie dużą rewolucję - odeszli już m.in. Cleveland Melvin (King Szczecin), Mateusz Zębski (Enea Astoria Bydgoszcz), Mathieu Wojciechowski czy Michał Gabiński (obaj Śląsk Wrocław).

Zobacz także. EBL. Olek Czyż odchodzi z Anwilu Włocławek

Czy MKS ponownie zbuduje skład, który będzie jedną z rewelacji EBL?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL