WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: Patryk Nowerski

EBL. Legia Warszawa stawia na swoich. Patryk Nowerski z kredytem zaufania

Jakub Artych
Jakub Artych
- Różnica poziomów nie była dla mnie taka drastyczna - mówi Patryk Nowerski, który rok temu zadebiutował w Energa Basket Lidze. Z roli zmiennika wywiązał się bardzo dobrze, dlatego otrzymał kolejną szansę od Legii Warszawa.

Ciężka praca przynosi efekty. Z takiej znany jest Patryk Nowerski, który zasłużył sobie na szansę w Energa Basket Lidze. Przed sezonem 2018/19 podpisał roczną umowę z Legią Warszawa. Dla niego był to duży sportowy awans, gdyż wcześniej występował jedynie w drugiej i pierwszej lidze.

27-latek znał swoje miejsce w szeregu. Wiedział czego wymaga od niego trener Tane Spasev i starał się to realizować. Dobre mecze przeplatał z tymi gorszymi, jednak w końcowym rozrachunku mógł być z siebie zadowolony.

- Uważam że była to dobra decyzja ponieważ nie "zachłysnąłem" się EBL, różnica poziomów nie była dla mnie taka drastyczna. Ponadto wkomponowałem się w styl gry mojej drużyny, wiedziałem czego ode mnie wymaga trener i starałem się to zrealizować - podkreśla nam Patryk Nowerski.

ZOBACZ WIDEO: Robert Lewandowski nie patyczkuje się. "Szkolenie jest na niskim poziomie"

Dobrą grą w poprzednim sezonie podkoszowy zapracował sobie na nowy kontrakt w Legii Warszawa. Nowerski liczy, że w nadchodzących miesiącach zagra jeszcze lepiej niż wcześniej.

- Każdy sportowiec chce się rozwijać i poszerzać wachlarz swoich umiejętności, więc mam nadzieję, że w nadchodzącym sezonie będę mógł dać drużynie jeszcze więcej niż rok temu - podkreśla były gracz GKS-u Tychy czy Pogoni Prudnik.

Dla Nowerskiego będzie to najważniejszy sezon w karierze. Nie dość, że ponownie wystąpi w Energa Basket Lidze, to na dodatek zaprezentuje się na arenie międzynarodowej. Grę w europejskich pucharach legioniści rozpoczną od pierwszej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów.

- Zaczynałem jako 18-latek dojeżdżający 45 kilometrów pociągiem na treningi do 3-ligowej drużyny, teraz gram na najwyższym szczeblu. Nie przypuszczałem, że tak to się potoczył. Można powiedzieć że się opłacało - dodaje.

Zobacz także:
-> Oficjalnie: Stelmet Enea BC nie zmienia frontu. Zostaje w lidze VTB
-> Duże wzmocnienie klubu w EBL

Czy Legia Warszawa będzie czarnym koniem Energa Basket Ligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL