Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Żan TabakWP SportoweFakty / Artur Podlewski / Na zdjęciu: Żan Tabak

Nieoficjalnie: Żan Tabak wraca do EBL. Poprowadzi Stelmet Enea BC

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć - Żan Tabak wraca do Polski i poprowadzi Stelmet Enea BC Zielona Góra. Chorwacki szkoleniowiec ma zostać zaprezentowany na poniedziałkowej konferencji prasowej.

W ostatnich dniach informowaliśmy o tym, że Stelmet Enea BC Zielona Góra po nieudanej pierwszej próbie zatrudnienia Żana Tabaka pod koniec czerwca wrócił do negocjacji z tym szkoleniowcem.

Kolejne podejście pod Chorwata okazało się skuteczne. Rozmowy potoczyły się w błyskawicznym tempie.

Udało nam się nieoficjalnie ustalić, że Tabak ustalił warunki kontraktu z przedstawicielami czterokrotnego mistrza Polski i od przyszłego sezonu poprowadzi zespół Stelmetu Enea BC.

ZOBACZ WIDEO Potencjał siatkarskiej kadry jest ogromny? "Mamy na każdej pozycji wielu doskonałych zawodników"

Zobacz także: Kadra i NBA - odwieczne pytania do Marcina Gortata. Co z przyszłością Polaka?

Chorwacki szkoleniowiec ma zostać zaprezentowany na poniedziałkowej konferencji prasowej. Jej początek wyznaczony na 14:30.

Dla Tabaka będzie to powrót do Energa Basket Ligi po siedmiu latach. Chorwat pracował w Treflu w 2012 roku. Co prawda był tylko przez kilka miesięcy, ale został znakomicie zapamiętany. Jako dużej klasy profesjonalista, który zwraca uwagę na każdy najmniejszy detal. Wszyscy zawodnicy i pracownicy klubu wypowiadali się o nim w samych superlatywach.

Chorwat pracował także w klubach euroligowych - Caja Laboral i Maccabi Tel Awiw. Ostatnio był ekspertem w hiszpańskiej telewizji. Ostatnio objął reprezentację Słowacji, ale nie ukrywał, że chce wrócić do pracy klubowej.

Zobacz także. MŚ 2019. Damian Kulig wraca do reprezentacji Polski!

Czy zatrudnienie Żana Tabaka to dobra decyzja władz Stelmetu Enea BC?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (13):

Wszystkie komentarze (13)

Komentarze (13)

    Wszystkie komentarze (13)
    PRZEJDŹ NA WP.PL