Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Żan Tabak WP SportoweFakty / Artur Podlewski / Na zdjęciu: Żan Tabak

Energa Basket Liga. Żan Tabak nowym trenerem Stelmetu Enea BC

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Nastał koniec rządów Igora Jovovicia w Stelmecie Enea BC. Klub na stanowisko pierwszego trenera zatrudnił Żana Tabaka. Chorwat, który w 2012 roku prowadził Trefl Sopot, podpisał dwuletnią umowę.

Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej przedstawiciele Stelmetu Enea BC Zielona Góra poinformowali, że od sezonu 2019/2020 zespół będzie prowadził Chorwat Żan Tabak.

- Witamy w naszym klubie - z radością ogłosił Janusz Jasiński.

Właściciel Stelmetu Enea BC w końcu może odetchnąć z ulgą. Ostatnie tygodnie były dla niego trudne. Osobiście prowadził rozmowy z różnymi kandydatami.

Zobacz także. MŚ 2019. Damian Kulig wraca do reprezentacji Polski!

Mówiło się o Litwinie Kairysie, Włochu Sacripantim, Słoweńcu Mihevcu i Chorwacie Tabaku. Z tym ostatnim klub był o krok od porozumienia już pod koniec czerwca. Negocjacje były na ostatniej prostej, ale wtedy Tabak się wycofał. Pewne kwestie kontraktowe mu nie odpowiadały i podziękował za ewentualną współpracę.

Kilka tygodni później nastąpił nieoczekiwany zwrot sytuacji. Chorwat sam odezwał się do klubu. Wznowiono rozmowy, które zakończyły się podpisaniem dwuletniej umowy.

Dla Tabaka to powrót do Energa Basket Ligi po siedmiu latach. Chorwat pracował w Treflu w 2012 roku. Co prawda był tylko przez kilka miesięcy, ale został znakomicie zapamiętany. Jako dużej klasy profesjonalista, który zwraca uwagę na każdy najmniejszy detal.

Chorwat pracował także w klubach euroligowych - Caja Laboral i Maccabi Tel Awiw. Niedawno objął reprezentację Słowacji, ale nie ukrywał, że chce wrócić do pracy klubowej.

Zobacz także: Kadra i NBA - odwieczne pytania do Marcina Gortata. Co z przyszłością Polaka?

ZOBACZ WIDEO: Sevilla pokonała Liverpool. Mecz w cieniu bandyckiego faulu [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

 

Czy Stelmet Enea BC w sezonie 2019/2020 zdobędzie medal w Energa Basket Lidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (11):

Wszystkie komentarze (11)

Komentarze (11)

×
    Wszystkie komentarze (11)
    PRZEJDŹ NA WP.PL