WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Na zdjęciu: koszykarze Śląska Wrocław

EBL. Niezła "strzelba" we Wrocławiu, Clayton Custer zagra w Śląsku

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
WKS Śląsk Wrocław zakontraktował pierwszego gracza zagranicznego. Został nim 24-letni Amerykanin Clayton Custer, który występuje na pozycjach obwodowych i słynie z tego, że ma bardzo dobrze ułożony nadgarstek.

Clayton Custer ma 185 centymetrów wzrostu. Jest absolwentem uczelni Loyola Chicago, a WKS Śląsk Wrocław będzie jego pierwszym krokiem w zawodowy basket.

Swój ostatni sezon w lidze NCAA zakończył ze średnimi na poziomie 11,1 punktu, i 2,7 asysty na mecz. Trafiał solidne 37 procent rzutów z dystansu, ale w tym elemencie jego skuteczność spadła o osiem procent względem wcześniejszego roku.

Zobacz także. MŚ. Tomasz Gielo podjął ważną decyzję. "Nikogo nie boli ona bardziej niż mnie"

Czy pierwszy zagraniczny gracz Śląska sprawdzi się i w Europie potwierdzi wszystkie swoje walory, z jakich słynął w lidze uniwersyteckiej za oceanem? Andrzej Adamek na pewno wiąże z nim duże nadzieje. Ciekawostką jest fakt, że na uczelni Loyola Custer występował wspólnie z Benem Richardsonem, który w minionym sezonie zbierał pozytywne opinie za występy w drużynie MKS Dąbrowa Górnicza.

ZOBACZ WIDEO Skoki narciarskie. Piotr Żyła o relacjach z Horngacherem: Nasze kontakty są koleżeńskie. Jesteśmy na "cześć"

Pochodzący z Kansas City Amerykanin ma za sobą występy o niemałą stawkę - razem ze swoją uczelnią wystąpił w 2018 roku w Final Four NCAA - tam przegrała w półfinale. Oprócz walorów strzeleckich Custer jest postrzegany jako całkiem niezły defensor.

Wcześniej Śląsk dokonał wzmocnień na krajowym podwórku kontraktując Mathieu Wojciechowskiego i Michała Gabińskiego. Ważne umowy z beniaminkiem Energa Basket Liga mają m.in. Aleksander Dziewa czy Jakub Musiał.

Zobacz także. Energa Basket Liga. Żan Tabak nowym trenerem Stelmetu Enea BC

Czy Śląsk Wrocław będzie kandydatem do miana czarnego konia w EBL?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (7):

    Pokaż więcej komentarzy (4)
    PRZEJDŹ NA WP.PL