Najnowsze Wyniki/Kalendarz
John Wall (z lewej)PAP/EPA / ERIK S. LESSER / Na zdjęciu: John Wall (z lewej)

NBA. John Wall może opuścić cały najbliższy sezon. Bradley Beal otrzyma ofertę maksymalnej umowy

Wojciech Bielewicz
Wojciech Bielewicz
Według informacji udzielonych przez właściciela Washington Wizards, John Wall najprawdopodobniej opuści cały sezon 2019/2020 w NBA. Zespół planuje również zaoferować Bradley'owi Bealowi maksymalną umowę opiewającą na ponad 110 milionów dolarów.

John Wall nie rozegrał spotkania w NBA od 26 grudnia 2018 roku. Rozgrywający Washington Wizards doznał kontuzji Achillesa, która doprowadziła do konieczności wykonania operacji - ta miała miejsce 8 stycznia 2019 roku. Według raportów, Wall w lutym poślizgnął się we własnym domu, co doprowadziło do całkowitego zerwania ścięgna w lewej nodze i kolejnej operacji. Miała ona wykluczyć zawodnika z gry przynajmniej na 12 miesięcy. 

Najświeższe informacje przekazane przez Teda Leonsisa - właściciela Wizards - potwierdzają, że Wall najprawdopodobniej w ogóle nie zagra w nadchodzącym sezonie NBA. Drużyna chce być bowiem pewna, że cały proces rehabilitacji przebiegnie w swoim tempie, bez przyspieszania jakichkolwiek czynności związanych z powrotem na parkiet. Historia Kevina Duranta z minionych Finałów NBA jest tutaj chyba wystarczającą przestrogą dla wszystkich pozostałych ekip w stawce. 

Czytaj także: NBA. Kawhi Leonard rozwścieczył Lakers oraz Raptors. "Czujemy się oszukani"

Tymczasem druga najważniejsza postać w drużynie ze stolicy USA, Bradley Beal, może przygotowywać się wraz ze swoim agentem do mocnych rozważań na temat przyszłości zawodnika w Waszyngtonie. Zespół będzie mógł oficjalnie rozpocząć negocjacje z graczem 26 lipca i według Adriana Wojnarowskiego z ESPN, w pierwszym możliwym momencie na stole pojawi się propozycja trzyletniego przedłużenia kontraktu warta około 111 milionów dolarów. Umowa weszłaby w życie w sezonie 2021/2022. 

Mark Bartelstein, agent Beala, tłumi jednak pozytywne oczekiwania w zarządzie Wizards. Sugeruje on, że żadna decyzja nie została jeszcze podjęta i razem ze swoim klientem będzie musiał odbyć wiele rozmów i analiz na temat przyszłości Bradley'a w lidze NBA. Póki co, Beal ma ważny kontrakt jeszcze przez dwa najbliższe sezony - zarobi w ich trakcie ponad 55 milionów dolarów. 

Czytaj także: Mundial nieatrakcyjny dla koszykarzy USA. Kolejne gwiazdy rezygnują z Chin

ZOBACZ WIDEO Ekstremalny wysiłek i niepowtarzalne wrażenia. Niecodzienne zawody w Zakopanem

Jaką decyzję podejmie Bradley Beal?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL