Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Joe ThomassonNewspix / Piotr Jaruga / Na zdjęciu: Joe Thomasson

EBL. Pierwszy transfer Stelmetu Enea BC. Duży awans w karierze Joe Thomassona

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Amerykanin Joe Thomasson, zgodnie z naszymi wcześniejszymi informacjami, został nowym zawodnikiem Stelmetu Enea BC. Dla Amerykanina będzie to trzeci klub w Energa Basket Lidze. W zielonogórskim zespole zastąpi Kodiego Justice'a.

W końcu! - mogą pomyśleć kibice Stelmetu Enea BC. Zielonogórski klub długo czekał z ruchami transferowymi. Pierwszy nowy zawodnik został zaprezentowany na poniedziałkowej konferencji prasowej.

Został nim 25-letni Joe Thomasson. Amerykanin jest świetnie znany polskim kibicom. W Energa Basket Lidze grał z powodzeniem w Polpharmie Starogard Gdański i Starcie Lublin.

W minionym sezonie wystąpił w 21 meczach, w których przeciętnie notował 19,3 punktu i 5,2 asyst. Był jednym z najlepszych zawodników w sezonie zasadniczym.

Dla Thomassona gra w Stelmecie to duży awans w karierze. Zielonogórzanie znów zagrają na dwóch frontach: EBL i liga VTB. Sam Thomasson idealnie pasuje do koncepcji Tabaka, który szuka na rynku zawodników atletycznych i dobrze grających w obronie. Amerykanin w pełni spełnia te warunki.

- Ma za sobą bardzo udany sezon w Starcie Lublin, drużynie, która grała ułożoną i systemową koszykówkę. Ten aspekt miał dla nas duże znaczenie. Defensywa będzie u nas odgrywała ogromną rolę. Joe to świetny strzelec, ale potrafi także konstruować akcje - tak nowy nabytek Stelmetu opisuje Mariusz Niedbalski, asystent Żana Tabaka.

Z naszych informacji wynika, że jeszcze w tym tygodniu zielonogórski klub ogłosi nazwisko kolejnego nowego zawodnika.

W tym momencie ważne kontrakty ma pięciu Polaków: Łukasz Koszarek, Przemysław Zamojski, Filip Matczak, Kacper Traczyk, Kacper Mąkowski i Amerykanin Joe Thomasson.

Zobacz także: Miał oferty z EBL, wybrał Francję. Jure Skifić: Nie chciałem dłużej czekać

[b]Zobacz także: MŚ Chiny 2019. Ból głowy Mike'a Taylora. Czas na pierwszą selekcję

ZOBACZ WIDEO: 76. Tour de Pologne. Michał Gołaś zapowiada próbę ataku na jednym z etapów

[/b]

Czy Joe Thomasson ma papiery na grę w Stelmecie Enea BC?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (4):

 • Paweł_xrwd Zgłoś
  Zawodnik szybki, dynamiczny i... niski i lekki. Atleci w VTB mogą go trochę poprzestawiać. Spodziewałem się raczej pójścia w kierunku zbliżonym do Anwilu, gdzie poza Łączką wszyscy
  Czytaj całość
  mieli bliżej 200cm niż 190cm. No ale jest to może zdrowy kompromis, w którym Joe jest na tyle tani aby zostawić miejsce w budżecie na jakichkolwiek wysokich (a z tym może być jeszcze słabiej po ostatnich wyrokach BAT)
  • Stelmet_Falubaz Zgłoś
   Witamy w Stelmecie Joe! Super, bardzo fajna nowina :)
   • HalaLudowa Zgłoś
    Good luck, Joe in Western Poland. Do not run away from Green Hills (not of Africa) before the end of the season. And drop in on your fans in Wrocław. I hoped you end up in it. Maybe next year?
    Wszystkie komentarze (4)

    Komentarze (4)

    PRZEJDŹ NA WP.PL