Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / Rafał Oleksiewicz / PressFocus / Na zdjęciu: Igor Milicić

EBL. Anwil Włocławek. Igor Milicić zostanie rekordzistą w historii klubu. Zmiany w sztabie mistrza Polski

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Pierwszy oficjalny mecz w nowym sezonie będzie wyjątkowy dla trenera Igora Milicicia. Chorwat zostanie rekordzistą w historii klubu. Żaden z dotychczasowych szkoleniowców nie poprowadził drużyny przez pięć kolejnych sezonów.

Rekordzistą pod względem najdłuższego stażu na ławce trenerskiej jest jak na razie Andrej Urlep, który prowadził drużynę Anwilu Włocławek przez cztery lata bez żadnej przerwy. Było to w latach 2002-2006.

Należy wspomnieć o tym, że w sezonie 2002/2003 włocławianie wywalczyli mistrzostwo Polski. Jednym z autorów tego sukcesu był Igor Milicić, który pełnił rolę rozgrywającego.

Zobacz także: Mikołaj Witliński opuszcza EBL. Polak przenosi się do Hiszpanii

Chorwat jest zresztą współautorem trzech mistrzowskich tytułów w historii klubu z Włocławka - raz w roli zawodnika (2003) i dwukrotnie na stanowisku pierwszego trenera (2018, 2019). - Czuję się znakomicie. Tworzymy historię na lata - mówi dumnie.

Serwis kkwloclawek.pl informuje, że pierwszy oficjalny mecz w nowym sezonie będzie wyjątkowy dla Igora Milicicia. Chorwat zostanie rekordzistą w historii klubu. Żaden z dotychczasowych szkoleniowców nie poprowadził drużyny przez pięć kolejnych sezonów.

W tym czasie zajął z drużyną czwarte, piąte i dwukrotnie pierwsze miejsce. Pod jego wodzą Anwil zadebiutował w Basketball Champions League. Całkiem niezła gra Anwilu i pomysły taktyczne trenera Igora Milicicia zostały doceniane w Europie.

Zajdą zmiany w sztabie szkoleniowymZajdą zmiany w sztabie szkoleniowym
Oficjalny serwis Anwilu informuje o zmianach, które zaszły w sztabie szkoleniowym. Nową postacią jest Filip Brylski, który będzie pełnił rolę kierownika zespołu. 24-latek jest włocławianinem, absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku gospodarka przestrzenna.

Marcin Woźniak i Grzegorz Kożan nadal będą asystentami trenera, z kolei Hubert Śledziński i Wojciech Krawczak zajmą się przygotowaniem fizycznym, opieką medyczną i odnową biologiczną.

W tym momencie skład Anwilu liczy ośmiu zawodników. Ważne kontrakty mają: Igor Wadowski, Jakub Karolak, Chris Dowe, Chase Simon, Szymon Szewczyk, Michał Sokołowski, Milan Milovanović i Krzysztof Sulima.

Zobacz także: MŚ Chiny 2019. Ból głowy Mike'a Taylora. Czas na pierwszą selekcję

ZOBACZ WIDEO Piotr Renkiel, trener reprezentacji Polski: Zbierają się łzy, gdy mówię o brązie na MŚ. To był cudowny moment

Czy Anwil Włocławek zdobędzie mistrzostwo w sezonie 2019/2020?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL