Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Mteriały prasowe / Dorota Murska / Na zdjęciu: Michał Dukowicz

EBL. MKS z nowym podkoszowym. Bryce Douvier zagra w Dąbrowie Górniczej

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
MKS Dąbrowa Górnicza powoli zamyka kadrę na sezon 2019/2020. Nowym podkoszowym w talii trenera Michała Dukowicza został Bryce Douvier. Szkoleniowiec nie ukrywa, że bardzo zależało mu na tym graczu.

Michał Dukowicz odegrał kluczową rolę w tym transferze. Bryce Douvier od razu wpadł w oko szkoleniowcowi MKS-u Dąbrowa Górnicza i ostatecznie negocjacje zakończyły się powodzeniem.

- Decyzję podjąłem właśnie przez rozmowy z trenerem. Zauważyłem, jak bardzo zależy mu na tym, aby mieć mnie w swojej drużynie. Przekonała mnie jego wizja na nowy sezon - mówi wprost Douvier.

Zobacz także. EBL. Sfałszowany podpis, wygrany wyścig i ciekawe zapisy w umowie - kulisy wielkiego transferu Tony'ego Wrotena

Kim jest nowy zawodnik MKS-u? Mierzący 201 centymetrów 28-letni Austriak ma za sobą edukację w USA. Zakończył ją w 2016 roku - seniorski sezon w barwach uczelni Texas A&M-CC zakończył ze średnimi na poziomie 10,1 punktu i 6,7 zbiórki.

ZOBACZ WIDEO Tokio 2020. Awans na igrzyska jest, pora na wymarzony medal? "Nikogo się nie boimy. Czujemy się mocni"

Następnie wrócił do Europy i grał m.in. w Portugalii czy Grecji. Sezon 2018/2019 rozpoczął we Francji, gdzie walczył dla drużyny UJAL Quimper 29 (liga Pro B), a zakończył w Hiszpanii na zapleczu ACB. W barwach Liderbanku Oviedo notował 10,8 punktu i 6,4 zbiórki.

- Faktycznie bardzo zależało mi na tym graczu. Dobrze broni, potrafi rzucić za trzy punkty czy wyprowadzić szybki atak. Daje nam dużą elastyczność i pozwoli rozciągać grę - komentuje Dukowicz. - Chcemy grać szybką koszykówkę z dobrą, mocną defensywą. Douvier bardzo pasuje do mojej koncepcji.

Douvier jest dziesiątym zawodnikiem w kadrze MKS-u na nowy sezon Energa Basket Ligi. To również trzeci gracz zagraniczny, który zagra w Dąbrowie Górniczej - wcześniej umowy podpisali Tavarius Shine i Robert Johnson.

Ekipa z południa Polski w miniony weekend rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu. Z zawodników zagranicznych aktualnie w Dąbrowie Górniczej przebywa tylko Shine. Pozostali dołączą do treningów w przyszłym tygodniu.

Zobacz także. Duży sukces Andrzeja Adamka z kadrą U-18. Teraz czas na Śląsk Wrocław. "Klub jest w fazie odbudowy"

Czy skład MKS-u zaczyna wyglądać na taki, który ponownie włączy się do walki o play-off?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

PRZEJDŹ NA WP.PL