WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Artur Lawrenc / Na zdjęciu: Gabe DeVoe

Gabe DeVoe żegna się z EBL. Kolejny zawodnik odchodzi ze Stelmetu Enea BC

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Gabe Devoe jest kolejnym zawodnikiem, który żegna się ze Stelmetem Enea BC. Koszykarz opuszcza także Energa Basket Ligę, choć jego kandydatura przewijała się w kontekście Spójni Stargard. Amerykanin przenosi się na Litwę.

Wielkie zmiany zachodzą w składzie Stelmetu Enea BC Zielona Góra w letnim okresie transferowym. Z zeszłego sezonu zostanie najprawdopodobniej tylko dwóch zawodników, którzy stanowili o sile zespołu. To Łukasz Koszarek i Przemysław Zamojski.

Nie będzie obcokrajowców, którzy w większości znaleźli już nowych pracodawców. Zeljko Sakić trafił na Litwę, Darko Planinić znalazł klub w Rumunii, Kodi Justice przenosi się do Włoch, a Michael Humphrey zostaje w Polsce (zagra w Śląsku).

Zobacz także: Wielkie gwiazdy Energa Basket Ligi nadal bez pracy. Dwóch MVP do wzięcia!

Teraz do tego grona dołączył Gabe DeVoe, który w kolejnym sezonie zagra na Litwie, choć jego kandydatura przewijała się w kontekście Spójni Stargard. Do transferu jednak nie dojdzie. Amerykanin podpisał kontrakt z Dżukiją Olita.

DeVoe ma za sobą całkiem udany sezon w Zielonej Górze, choć wydaje się, że trener Igor Jovović nie do końca umiał wykorzystać jego potencjał. Był chwalony przez bardziej doświadczonych zawodników. - Ma papiery na grę - mówił Łukasz Koszarek.

22-letni gracz ma coś w sobie. Niekonwencjonalnymi zagraniami potrafi rozbić defensywne szeregi rywali. Tak było w spotkaniach z Treflem (24 pkt), MKS-em (20) czy Chimkami (17) w lidze VTB.

Zobacz także: EBL. Sfałszowany podpis, wygrany wyścig i ciekawe zapisy w umowie - kulisy wielkiego transferu Tony'ego Wrotena

ZOBACZ WIDEO Atromitos faworytem przed spotkaniem rewanżowym? "W Atenach warunki będą im sprzyjać"


 

Czy odejście Gabe'a DeVoe to duża strata dla Stelmetu Enea BC?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (10):

    Pokaż więcej komentarzy (7)
    PRZEJDŹ NA WP.PL