Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Joe ThomassonPAP / Lech Muszyński / Na zdjęciu: Joe Thomasson

VTB. Spacerek potentata w Zielonej Górze. Zenit "na luzie" ograł Stelmet Enea BC

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Bez niespodzianki i bez emocji w Zielonej Górze. Murowany faworyt Zenit Sankt Petersburg wygrał pewnie ze Stelmetem Enea BC 92:67. To druga porażka podopiecznych Żana Tabaka w lidze VTB.

Zenit z sezonu na sezon pnie się w górę z budżetem, a co za tym idzie, poziomem sportowym prezentowanym na parkiecie. "Euroligowa" ekipa dała w Zielonej Górze mały pokaz swoich możliwości.

Gospodarze dotrzymywali kroku do początku drugiej kwarty. Potem Zenit wszedł na zupełnie inny poziom. Poprawił znacznie defensywę, zaczął seryjnie trafiać z dystansu i swobodnie odjechał.

Zobacz także. Polski Cukier Toruń zagra w Lidze Mistrzów. Wzmocnienie składu jest niezbędne

Na starcie drugiej ćwiartki Stelmet tracił tylko trzy "oczka" i wtedy wszystko się posypało - po dwóch celnych rzutach zza łuku Alex'a Renfroe Zenit prowadził już 41:25.

ZOBACZ WIDEO: Serie A. Inter nadal bezbłędny. Sampdoria na dnie. Asysta Karola Linettego [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Zielonogórzanie przed przerwą zdołali nieco podreperować wynik, jednak po wyjściu z szatni rywale rozpoczęli od siedmiu punktów z rzędu by po chwili prowadzić już różnicą 20 "oczek".

Zenit mecz zamknął na przełomie trzeciej i czwartej kwarty, gdy po serii 11:0 prowadził już 79:49. Zielonogórzanie mieli ogromne problemy ze zdobywaniem punktów i dopiero kilka skutecznych akcji m.in. Joe Thomassona w końcówce nieco zmniejszyło straty, bowiem rosyjski potentat rekordowo prowadził już nawet różnicą 32 punktów.

Thomasson ostatecznie był najskuteczniejszy w Stelmecie Enea BC notując 16 punktów. O jeden mniej zaliczył Tony Meier. Zielonogórzanie mieli tylko 36 procent skuteczności rzutów z gry w tym 6/21 zza łuku.

W barwach Zenitu pokazał się Mateusz Ponitka. Pojedynek rozpoczął w wyjściowej piątce, jednak na parkiecie spędził zaledwie 15 minut. Zaliczył 4 "oczka" (2/2 z gry), 2 zbiórki, asystę i przechwyt.

Zobacz także. EBL. Paulius Dambrauskas po porażce BM Slam Stali: Każdy musi zacząć od siebie

W swoim pierwszym meczu w VTB Stelmet Enea BC przegrał na wyjeździe z Chimkami Moskwa 75:79.

Stelmet Enea BC Zielona Góra - Zenit Sankt Petersburg 67:92 (16:19, 19:26, 14:26, 18:21)

Stelmet Enea BC: Joe Thomasson 16, Tony Meier 15, Ludvig Hakanson 9, Jarosław Zyskowski 8, Ivica Radić 8, Drew Gordon 7, Łukasz Koszarek 3, Przemysław Zamojski 1, Marcel Ponitka 0.

Zenit: Austin Hollins 19, Gustavo Ayon 16, Will Thomas 11, Alex Renfroe 9, Andrew Albicy 8, Anton Ponkrashov 8, Anton Pushkov 8, Andrey Zubkov 5, Mateusz Ponitka 4, Evgeny Voronov 2, Vladislav Trushkin 2.

VTB 2019/2020

#DrużynaMPkt.WP+-
1.Chimki Moskwa132512112581063
2.CSKA Moskwa142410412791093
3.Lokomotiv Kubań Krasnodar13229411141046
4.Uniks Kazań121975100510035
5.Stelmet Enea BC Zielona Góra13196710781126
6.Zenit Sankt Petersburg1218661063981
7.Jenisej Krasnojarsk12186610591080
8.BC Kalev/Cramo Tallin1318589931123
9.BK Niżny Nowogród12175710211063
10.BC Astana12175710161069
11.Parma Basket Perm13174911181155
12.Avtodor Saratow1216489951097
13.BC Tsmoki Mińsk131631010541122

Czy Stelemet Enea BC wygra więcej niż 5 meczów w lidze VTB?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (25):

Wszystkie komentarze (25)

Komentarze (25)

    Wszystkie komentarze (25)
    PRZEJDŹ NA WP.PL