Najnowsze Wyniki/Kalendarz
koszykarze i sztab szkoleniowy HydroTrucku RadomWP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: koszykarze i sztab szkoleniowy HydroTrucku Radom

EBL. Mecz pełen zwrotów akcji, BM Slam Stal podarowała wygraną HydroTruckowi

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
W spotkaniu na przełamanie radość w Radomiu. BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski długo miała mecz pod kontrolą, ale z wygranej 80:74 cieszyli się gracze HydroTrucku. Wielki mecz rozegrał Adrian Bogucki.

"Stalówka" powoli rozkręcała się w Radomiu, ale gdy w końcu weszła na właściwe obroty prowadziła nawet 64:51. Jeszcze trzy minuty przed końcem ekipa Jacka Winnickiego mogła czuć się w miarę bezpiecznie.

Od tego momentu ostrowianie zaczęli jednak popełniać fatalne w skutkach błędy, a HydroTruck zakończył pojedynek serią 14:1, pieczętując pierwszy triumf w sezonie.

Zobacz także. EBL. Anwil Włocławek niczym profesor, daje lekcje każdemu po kolei. PGE Spójnia Stargard zbita w domu

Gospodarze dobrze weszli w mecz. W pierwszej kwarcie trafili cztery "trójki" i prowadzili 24:16. Ostrowianie poprawili jednak defensywę, a w drugiej kwarcie zdołali nawet objąć na chwilę prowadzenie.

HydroTruck zareagował nieźle, odskoczył na sześć "oczek", ale po zmianie stron to "Stalówka" przejęła mecz. Seria trzypunktowych akcji sprawiła, że BM Slam Stal objęła prowadzenie i zaczęła budować przewagę - dziewięć minut przed końcem ostrowianie mieli rekordowe 13 punktów przewagi.

Radomianie raz jeszcze rzucili się w pogoń. Z dystansu trafili Marcin Piechowicz i Carl Lindbom, ale "Stalówka" prowadziła jeszcze 73:66. Ostatnie sekundy to fatalne akcje ostrowian i zabójcze odpowiedzi radomian. Najpierw dwie skutecznie wykończył Adrian Bogucki, a kluczowe rzuty trafili Obie Trotter (z dystansu) i Roderick Camphor (z faulem z półdystansu).

Podsumowaniem nieporadności gości w końcówce była akcja Jay'a Threatta, który nadział się na potężny blok Piechowicza zamykający tak naprawdę spotkanie. Rozgrywający BM Slam Stali miał 3/14 z gry.

Bogucki uzbierał 14 punktów i 15 zbiórek, najlepszy mecz w sezonie rozegrał Piechowicz. W grze HydroTrucku w końcu coś drgnęło, ale do ideału daleko. Brakuje skuteczności Camphora (3/13 z gry), a Efe Uwadiae Odigie chyba już może pakować walizki.

Zobacz także. Energa Basket Liga. Dogrywka dla Trefla Sopot! Medlock zrobił różnicę

HydroTruck Radom - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 80:74 (24:16, 13:18, 14:28, 29:12)

HydroTruck: Carl Lindbom 17, Marcin Piechowicz 14, Adrian Bogucki 14 (15 zb), Rod Camphor 13, Obie Trotter 11, Jakub Zalewski 4, Daniel Wall 3, Efe Uwadiae-Odigie 2, Wojciech Wątroba 2, Filip Zegzuła 0.

BM Slam Stal: Jay Threatt 15, Jarosław Mokros 11, Paulius Dambrauskas 11, Jakub Garbacz 10, Przemysław Żołnierewicz 9, Daniel Szymkiewicz 8, Nikola Jevtović 8, Yancy Gates 2.

Energa Basket Liga 2019/2020

#DrużynaMPktZP+-
1Polski Cukier Toruń1121101980832
2Stelmet Enea BC Zielona Góra1120921044886
3Start Lublin112092930872
4Anwil Włocławek1118741041956
5Trefl Sopot111874899903
6Asseco Arka Gdynia101664782743
7Enea Astoria Bydgoszcz111656962976
8HydroTruck Radom101664808841
9King Szczecin101555865859
10WKS Śląsk Wrocław111547949947
11PGE Spójnia Stargard111547846878
12BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski111547859892
13GTK Gliwice111438930990
14MKS Dąbrowa Górnicza101446868966
15Legia Warszawa111329847944
16Polpharma Starogard Gdański11121108871012


ZOBACZ WIDEO: Eliminacje Euro 2020: Polska - Macedonia Północna. Brzęczek odniósł się do krytycznych słów Glika. "To świadczy o dojrzałości"

BM Slam Stal to największe rozczarowanie początku sezonu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (7):

Wszystkie komentarze (7)

Komentarze (7)

PRZEJDŹ NA WP.PL