Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kardi Lass (z lewej) i Laura Miskiniene (z prawej)PAP / Jacek Bednarczyk / Na zdjęciu: Kardi Lass (z lewej) i Laura Miskiniene (z prawej)

EBLK. Niebywała historia w Krakowie, Wisła lepsza od Artego Bydgoszcz

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Takiego obrotu sprawy nikt się chyba nie spodziewał. Wisła Kraków w swoim pierwszym meczu nowego sezonu pokonała we własnej hali faworyzowane Artego Bydgoszcz 65:61. Do sukcesu Białą Gwiazdę poprowadziła Krsytal Vaughn.

Wisła najpierw wygrała walkę z czasem o zdjęcie bana z BAT, a teraz - już na parkiecie - dokonała rzeczy z gatunku science fiction.

Ekipa spod Wawelu do potentatów w tym sezonie Energa Basket Ligi Kobiet nie należy, a na starcie zaskoczyła całą ligę wygrywając z wielkim faworytem, jakim było Artego Bydgoszcz.

Zobacz także. EBLK. Jest ugoda, można grać. Wisła Kraków inauguruje sezon w cieniu ogromnych problemów

Zaczęło się wszystko zgodnie z oczekiwaniami - Artego szybko odjechało, a duża w tym zasługa skuteczności Jennifer O’Neill. Bydgoszczanki prowadziły 26:10 i nic nie zapowiadało załamania.

ZOBACZ WIDEO: Stacja Tokio. Cezary Trybański: Mike Taylor zaraził zespół amerykańskim luzem

Podopieczne Stefana Svitka mają jednak w tym sezonie pokazać przede wszystkim charakter i... zaczęło się. Wisła rzuciła się w pogoń, na przełomie trzeciej i czwartej kwarty z dystansu trafiły Magdalena Ziętara i dwukrotnie Gabija Meskonyte, a gospodynie wyszły na prowadzenie 52:51.

Do końca trwała już wyrównana akcja. Finisz to popis Krystal Vaughn i Chloe Wells, które zdobyły ostatnich 13 "oczek" dla Białej Gwiazdy zapewniając swojej drużynie triumf.

Vaughn, która spędziła na parkiecie pełne 40 minut, uzbierała 26 punktów i 8 zbiórek. Wells dołożyła 14 "oczek" 9 asyst i 7 zbiórek.

W Artego najskuteczniejsza była O'Neill, ale ta w drugiej części meczu była nieskuteczna. Kateryna Rymarenko miała 1/9 z gry, a w ogóle na parkiecie nie pojawiła się Shante Evans.

Zobacz także. EBLK. Arka wygrała na gorącym terenie. "Zabrakło końcówki i zatrzymania Allen z Kastanek"

Wisła Kraków - Artego Bydgoszcz 65:61 (10:24, 17:14, 19:11, 19:12)

Wisła: Krystal Vaughn 26, Chloe Wells 14, Gabija Meskonyte 9, Katarzyna Trzeciak 6, Magdalena Ziętara 5, Łucja Grzenkowicz 3, Kadri-Ann Lass 2, Anna Jakubiuk 0

Artego: Jennifer O'Neill 18, Brianna Kiesel 14, Laura Miskinienie 12 (15 zb), Karolina Poboży 8, Elżbieta Międzik 5, Karina Michałek 2, Kateryna Rymarenko 2.

Energa Basket Liga Kobiet 2019/2020

Czy wygrana Wisły Kraków nad Artego Bydgoszcz jest sensacją?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL