Najnowsze Wyniki/Kalendarz
ośrodek treningowy NBA w ChinachGetty Images / Zhang Peng/LightRocket / Na zdjęciu: ośrodek treningowy NBA w Chinach

Konflikt zostanie zażegnany. Chiny wycofują ataki na NBA

Jakub Artych
Jakub Artych
Wszystko rozejdzie się po kościach. Chiny zmieniły front w stosunku do amerykańskiej ligi NBA i nie zamierzają dużej z nią wojować.

Daryl Morey, generalny manager
Houston Rockets, jednym swoim tweetem poruszył całe Chiny. Przypomnijmy, że 47-latek skrytykował rząd Państwa środka za podejście do protestujących w Hong Kongu (protest dotyczy ustawy, która umożliwiłaby ekstradycję osób podejrzanych o przestępstwa do Chin).

Decyzje władz Chin oraz sponsorów były bardzo impulsywne. Koniec z promowaniem Houston Rockets, zawieszono transmisje spotkań tej drużyny, a wszystkie pamiątki klubowe "Rakiet" zostały wycofane z oficjalnych sklepów w NBA w Chinach. Wydawało się, że Azjaci tak szybko nie odpuszczą Stanom Zjednoczonym, a zawodnikom groziło nawet zmniejszenie Salary Cap (CZYTAJ WIĘCEJ-->).

Minęło kilka dni i bojowe nastroje w Chinach zdecydowanie spadły. Według "New York Times", kluczowi ludzie z Państwa Środka zdali sobie sprawę, że brną w ślepy zaułek. Ich zachowanie zepsułoby nie tylko porozumienie na linii CBA - NBA, ale także naruszyłoby całe kontakty Chin oraz Stanów Zjednoczonych.

ZOBACZ WIDEO: Stacja Tokio. Cezary Trybański: Mike Taylor zaraził zespół amerykańskim luzem

Wizurek Chin na konflikcie z USA może tylko ucierpieć. Nie zapominajmy, że to właśnie oni będą gospodarzem zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 roku. "Chiny zaczynają uspokajać społeczeństwo i inwestorów, którzy obrazili się na NBA" - podkreślają media w Stanach Zjednoczonych.

Zobacz także: Zion Williamson znów wielki. Nie zatrzymał go nawet Rudy Gobert

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższych dniach konflikt zostanie zażegnany. Podliczając kontrakty telewizyjne czy inne umowy sponsorskie, najlepsza koszykarska liga świata zarabia na współpracy z Państwem Środka nawet kilka miliardów dolarów.

Nowy sezon NBA rozpocznie się 22 października. Tytułu bronią Toronto Raptors, którzy w wielkim finale pokonali Golden State Warriors.

Czy jesteś zaskoczony zmianą frontu Chin ws. konfliktu z NBA?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL