Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jacek WinnickiMateriały prasowe / Materiały prasowe / Norbert Barczyk / Na zdjęciu: Jacek Winnicki

EBL. Rewolucja w BM Slam Stali. Jacek Winnicki nie jest już trenerem!

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Jacek Winnicki nie jest już trenerem BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski. Klub ponadto poinformował, że rozwiązano dwa kontrakty (Gates, Surmacz), a w prawach w zawodnika zawieszono Threatta i Jevtovicia.

Rewolucja w BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski! Zespołu w kolejnych spotkaniach nie poprowadzi już trener Jacek Winnicki.

Ponadto rozwiązano dwa kontrakty z Yancy'm Gatesem i Grzegorzem Surmaczem. W prawach zawodnika zawieszono z kolei Jay Threatt i Nikola Jevtović. Na cały zespół nałożono kary finansowe.

Zobacz także: EBL. Keith Hornsby: Nie nazywajcie mnie bohaterem. Nie myślę o grze w NBA (wywiad)

To szokujące informacje. Co prawda w kuluarach mówiło się, że po czwartej porażce z rzędu (trzeciej w lidze) może dojść do zmian, ale nikt nie spodziewał się, że zespół przejdzie taką rewolucję.

Wiemy, że trener Winnicki po porażce w Radomiu oddał się do dyspozycji zarządu klubu. W klubie trwały gorące narady, co dalej zrobić z doświadczonym szkoleniowcem. Ostatecznie uznano, że czas postawić na kogoś innego. "Po przeprowadzonych w rozmowach doszło do rozwiązania kontraktu" - czytamy w komunikacie prasowym. Podobno jeszcze w poniedziałek ma zostać ogłoszone nazwisko nowego trenera. Ma to być Polak.

W następnej kolejce BM Slam Stal zagra na wyjeździe z MKS-em Dąbrowa Górnicza. Na razie nie wiadomo, w jakim składzie drużyna przystąpi do tego spotkania.

Oświadczenie klubu:

"W związku z niezadowalającym poziomem sportowym, nieodpowiednim zaangażowaniem, nienależytym traktowaniem swoich obowiązków oraz fatalnymi wynikami sportowymi, zarząd klubu podjął decyzję o nałożeniu kar finansowych na cały zespół. Kontrakty z zawodnikami: Yancy’m Gates’em oraz Grzegorzem Surmaczem zostały rozwiązanie. Zawodnicy: Jay Threatt oraz Nikola Jevtović zostali zawieszeni w prawach zawodniczych.

Jednocześnie informujemy, że w sobotę, 12 października, p.o rozegranym meczu ligowym w Radomiu, trener Jacek Winnicki podał się do dyspozycji zarządu klubu. Po przeprowadzonych w dniu dzisiejszym rozmowach, doszło do rozwiązania kontraktu trenerskiego z Jackiem Winnickim."

Zobacz także: EBL. Słaby Stelmet. Żan Tabak odesłany do szatni. Chorwat tłumaczy swoje zachowanie

ZOBACZ WIDEO: Eliminacje Euro 2020: Polska - Macedonia Północna. Reca szczęśliwy po awansie. "Dla mnie to jedna z najpiękniejszych chwil w życiu"

Czy Jacek Winnicki dalej powinien pracować w Stali?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (12):

Wszystkie komentarze (12)

Komentarze (12)

×
    Wszystkie komentarze (12)
    PRZEJDŹ NA WP.PL