Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Bradley BealGetty Images / Kevin C. Cox / Na zdjęciu: Bradley Beal

NBA. Bradley Beal przedłużył kontrakt z Washington Wizards

Dawid Siemieniecki
Dawid Siemieniecki
W ostatnich miesiącach sporo mówiło się o tym, że Bradley Beal może w końcu opuścić Waszyngton i wzmocnić jedną z ekip bijących się o wyższe cele. Ostatecznie gracz zdecydował się jednak przedłużyć swój kontrakt z Wizards.

Jak poinformował niezawodny w takiuch sytuacjach Adrian Wojnarowski z serwisu ESPN, Bradley Beal zdecydował się na pozostanie w Washington Wizards. Szefowie "Czarodziejów" wielokrotnie podkreślali, że zatrzymanie 26-letniego rzucającego jest ich absolutnym priorytetem i to właśnie wokół niego planują budowę zespołu, który za jakiś czas ma wrócić do gry o najwyższe cele w Konferencji Wschodniej.

W ostatnim czasie sporo mówiło się o tym, że może dojść do sytuacji, w której sam zawodnik zdecyduje się na opuszczenie stolicy i odejście do klubu walczącego chociażby o mistrzostwo ligi. Ostatecznie do niczego takiego nie dojdzie, bowiem Beal, którego umowa będzie obowiązywała jeszcze przez dwa najbliższe sezony, pozostanie w Waszyngtonie na jeszcze dwa lata.

NBA. Ależ świetny występ rookie Boston Celtics! >>

Podpisane przez Beala przedłużenie warte jest 72 miliony dolarów, co oznacza, że wypełniając kontrakt w całości, gwiazdor NBA zarobi w trakcie najbliższych czterech sezonów łącznie blisko 130 mln dolarów.

Warto też dodać, że Beal pozostawił sobie pewną furtkę w postaci opcji gracza na sezon 2022/23. Może ją bowiem odrzucić, a jeśli zdecyduje się wtedy na dalsze pozostanie w Wizards, będzie uprawniony do podpisania absolutnie gwiazdorskiej umowy. Przyjmując ją, zarobi bowiem maksymalnie 266 mln dolarów za 5 lat gry.

ZOBACZ WIDEO: Karol Kłos podsumował sezon reprezentacji Polski. "Tak dobrze jeszcze nie było"

Czy Bradley Beal podjął słuszną decyzję, związując na dłużej swoją karierę z Wizards?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL