Najnowsze Wyniki/Kalendarz
zawodnicy WKK WrocławMateriały prasowe / Ryszard Jędrzejewski / Na zdjęciu: zawodnicy WKK Wrocław

I liga. Zacięte derby dla WKK Wrocław. Pierwsza domowa porażka Górnika Trans.eu Wałbrzych

Patryk Neumann
Na zakończenie 11. kolejki zmierzyły się czołowe drużyny I ligi koszykarzy. WKK wygrał w Wałbrzychu 82:80. Dla Górnika Trans.eu była to druga porażka w sezonie, a pierwsza przed własną publicznością. Wrocławianie odnieśli piąte zwycięstwo z rzędu.

WKK zaczął od prowadzenia 8:4, ale po serii 18:3 Górnik Trans.eu uzyskał 11 punktów przewagi. Od tego momentu stroną dominującą byli gospodarze. Rywale jednak pomimo dużo niższej skuteczności w rzutach z gry starali się gonić. Nadrabiali na linii rzutów wolnych (14/17). Dzięki świetnemu finiszowi drugiej kwarty po 20 minutach przegrywali tylko 45:48.

Różnicę niwelował Jakub Patoka (10 punktów w pierwszej połowie). Wcześniej przewagę dla Górnika Trans.eu uzyskało trzech liderów. Siedem "oczek" szybko zdobył Kamil Zywert. Później 12 punktów uzyskał Marcin Wróbel, a druga kwarta należała do Krzysztofa Jakóbczyka (16 punktów, 5/6 z gry).

Wrocławianie poszli za ciosem i w trzeciej kwarcie prowadzili nawet 64:57. Nadal nie do zatrzymania był Patoka (6/7 z gry). Wspierali go również Piotr Niedźwiedzki, Jakub Koelner i Michał Jędrzejewski. Na początku czwartej kwarty goście wygrywali nawet 74:65. Nie zapewniło im to jednak spokojnej końcówki.

Górnik Trans.eu odpowiedział serią 13:2 i wyszedł nawet na prowadzenie. Duży wkład miał w ten pościg Damian Cechniak (14 punktów i osiem zbiórek). Ważną "trójkę" trafił też Rafał Glapiński. Ostatnie słowo należało jednak do Jakuba Patoki, który zapewnił zwycięstwo swojej drużynie 82:80. Do dogrywki próbował jeszcze doprowadzić Damian Pieloch, ale jego rzut był niecelny.

Najwięcej punktów w niedzielnym meczu zdobył Krzysztof Jakóbczyk (24). Strzelec Górnika trafił 8/11 prób z gry. Wrocławianie mieli jednak kilku liderów. Jakub Patoka wykorzystał 8/10 prób, co przełożyło się na 20 "oczek". Michał Jędrzejewski dodał 18 punktów, sześć zbiórek i pięć asyst. Nieskuteczny był Piotr Niedźwiedzki (5/14), ale i tak skompletował double-double - 14 punktów i 10 zbiórek.

Górnik Trans.eu Wałbrzych - WKK Wrocław 80:82 (25:17, 23:28, 17:24, 15:13)

Górnik Trans.eu: Jakóbczyk 24, Wróbel 15, Cechniak 14, Zywert 10, Pieloch 8, Kulka 6, Glapiński 3, Durski 0, Koperski 0, Ratajczak 0.

WKK: Patoka 20, Jędrzejewski 18, Niedźwiedzki 14, Koelner 10, Kroczak 7, Nowakowski 5, Prostak 5, Uberna 3, Pułkotycki 0.