Najnowsze Wyniki/Kalendarz
koszykarz Polpharmy Starogard Gdański Isaiah Wilkins (z lewej) i Mateusz Zębski (z prawej) z Enea Astoria BydgoszczPAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: koszykarz Polpharmy Starogard Gdański Isaiah Wilkins (z lewej) i Mateusz Zębski (z prawej) z Enea Astoria Bydgoszcz

Energa Basket Liga. Enea Astoria wypunktowała słabą Polpharmę

Jacek Konsek
Jacek Konsek
W jedynym piątkowym spotkaniu 10. kolejki Energa Basket Ligi, Enea Astoria Bydgoszcz pokonała Polpharmę Starogard Gdański 97:80.

To był mecz dla prawdziwych koneserów Energa Basket Ligi. Starcie 14. z 16. drużyną rozgrywek nie było wielkim widowiskiem, ale ostatecznie więcej powodów do radości mieli przyjezdni. Dzięki świetnemu początkowi spotkania Enea Astoria Bydgoszcz triumfowała 97:80, odnosząc czwarte zwycięstwo w bieżących rozgrywkach.

Polpharma od początku była bezradna. 0/9 w rzutach za trzy, osiem strat i 15:34 dla gości - tak wyglądały pierwsze minuty w wykonaniu drużyny z Kociewia. Kiedy goście prowadzili już 39:17 stało się jasne, że tego dnia dwa punkty pojadą do Bydgoszczy. Na dodatek bardzo słabo spisywali się liderzy - Williams i Stokes do przerwy zdobyli wspólnie ledwo siedem punktów.

Polpharma w końcu zaczęła trafiać za trzy - 11 celnych prób w całym meczu, ale popełniła aż 24 straty! Gospodarze mieli ponadto słabą skuteczność, marnując m.in. sporo rzutów wolnych. Z taką grą nie można było dogonić bydgoszczan, którzy do samego końca kontrolowali wydarzenia na parkiecie.

Aż siedmiu graczy Astorii zdobyło co najmniej 10 punktów. Najlepiej spisał się Adam Kemp - były zawodnik Polpharmy - autor 17 "oczek" i dziewięciu zbiórek. Wśród pokonanych Kamau Stokes  zapisał na swoim koncie 19 punktów.

Co ciekawe, Enea Astoria wszystkie cztery wygrane w bieżącym sezonie odniosła poza własnym parkietem, z kolei "Farmaceuci" mają w swojej hali tragiczny bilans 0-6. Póki co, ekipa trenera Łukomskiego wygląda na najsłabszą z całej szesnastki i to potwierdzają też wyniki.

Polpharma Starogard Gdański - Enea Astoria Bydgoszcz 80:97 (11:26, 20:20, 21:21, 28:30)

Polpharma: Kamau Stokes 19, Daniel Gołębiowski 11, Martynas Paliukenas 9, Michał Kołodziej 8, Jonathan Williams 7, Brett Prahl 7, Aleksander Załucki 7, Isaiah Wilkins 6, Paweł Dzierżak 6, Jakub Motylewski 0.

Astoria: Adam Kemp 17, Mateusz Zębski 16, Kris Clyburn 16, Michał Nowakowski 13, Michał Aleksandrowicz 12, AJ Walton 11, Łukasz Frąckiewicz 10, Michał Krasuski 2, Marcin Nowakowski 0, Dorian Szyttenholm 0.

Energa Basket Liga 2019/2020

#DrużynaMPktZP+-
1Anwil Włocławek203616419111660
2Stelmet Enea BC Zielona Góra193516318191579
3Start Lublin203515517021565
4Asseco Arka Gdynia203313716211517
5Polski Cukier Toruń183214415771428
6WKS Śląsk Wrocław2030101017491710
7King Szczecin2030101016501656
8PGE Spójnia Stargard2030101015881604
9Trefl Sopot2030101016011645
10HydroTruck Radom202991115711624
11BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski202881216031618
12Enea Astoria Bydgoszcz192781116731709
13GTK Gliwice202771317041786
14Legia Warszawa202441615941782
15Polpharma Starogard Gdański202441616301827
16MKS Dąbrowa Górnicza202441615791862


ZOBACZ WIDEO Stacja Tokio #11. Sezon życia. Anna Kiełbasińska z workiem medali

Czy Polpharma Starogard Gdański utrzyma się w Energa Basket Lidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (6):

Wszystkie komentarze (6)

Komentarze (6)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL