Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Legia WarszawaMateriały prasowe / Marcin Bodziachowski (legiakosz.com) / Na zdjęciu: Legia Warszawa

EBL. Ważny triumf Spójni Stargard. Nieudany pościg i ósma w sezonie porażka Legii

Dawid Siemieniecki
Dawid Siemieniecki
W ostatnim sobotnim meczu 10. kolejki Energa Basket Ligi, Spójnia Stargard pokonała Legię Warszawa 71:69. To bardzo ważna wygrana dla ekipy Jacka Winnickiego, bolesna z kolei dla stołecznych, którzy przegrali trzeci mecz z rzędu na krajowym podwórku.

Między innymi aż 22 straty spowodowały, że Legia Warszawa musiała uznać wyższość Spójni Stargard. Najgorzej w tym względzie wypadli Michał Michalak i Milan Milovanović, którzy zanotowali odpowiednio po 7 i 4 straty. Jednocześnie to ci sami dwaj gracze niemal w pojedynkę ciągnęli grę Legii w ataku. Pierwszy z nich miał świetnie nastawiony celownik w rzutach z dystansu (6 na 11 za trzy), natomiast podkoszowy zdobył 15 punktów, do których dorzucił 11 zbiórek.

Co ciekawe, przyjezdni zdominowali walkę na tablicach, którą wygrali bardzo wyraźnie (41-28), ale wspomniana już liczba strat była kluczowa. Nie było to porywające widowisko, z którego ostatecznie zwycięsko wyszli podopieczni Jacka Winnickiego. W szeregach gospodarzy najskuteczniejszy okazał się Raymond Cowels, który zapisał na swoim koncie 16 punktów oraz po 3 asysty i przechwyty. Bohaterem spotkania został jednak kto inny.

EBL. Piorunujący finisz Polskiego Cukru w Sopocie - 19:4 w czwartej kwarcie i pewny triumf wicemistrzów Polski >>

Sprowadzony przed sezonem do Stargardu Tomasz Śnieg zdobył decydujące o zwycięstwie punkty. Wcześniej wytrzymał z kolei próbę nerwów na linii rzutów wolnych przy stanie 67:66. Spójnia ma jednak o czym myśleć, bo naprawdę niewiele brakowało, aby szalony finisz gości z Warszawy się powiódł.

Jeszcze na pięć minut przed końcem Legia przegrywała różnicą 10 punktów i wydawało się wówczas, że jest po meczu. Koszykarze Tane Spaseva rzucili jednak wszystkie siły na szalę i stopniowo zmniejszali straty punktowe. Sygnał do ataku dał Filip Matczak, który przebudził się w najważniejszym momencie pojedynku, najpierw popisując się akcją 2+1, a następnie celną trójką. Pałeczkę po nim przejął z kolei Milovanović, który doprowadził do remisu - po 69 na nieco ponad minutę przed końcem.

Wtedy obie drużyny zmarnowały po szansie, ale tuż przed końcem wspomniany już Śnieg ustalił wynik meczu na 71:69. Michalak próbował jeszcze zmienić losy spotkania, ale jego rzut okazał się niecelny i tym samym dwa punkty zostały w Stargardzie.

PGE Spójnia Stargard - Legia Warszawa 71:69 (12:16, 23:15, 20:15, 16:23)

Spójnia: Cowels 16, Śnieg 12, Gintvainis 10, Bishop 10, Jackson 7, Olisemeka 7, Brenk 3, Bochno 3, Młynarski 3.

Legia: Michalak 25 (6x3), Milovanović 15 (11 zb.), Matczak 13, Belemene 8, Brandon 4, Finke 2, Linowski 2, Nizioł 0, Nowerski 0, Sączewski 0.

Energa Basket Liga 2019/2020

#DrużynaMPktZP+-
1Stelmet Enea BC Zielona Góra163014215161287
2Anwil Włocławek173013416481442
3Polski Cukier Toruń162812414091272
4Asseco Arka Gdynia172811613781289
5Start Lublin162711513651281
6Trefl Sopot172710713861398
7King Szczecin17269814331403
8WKS Śląsk Wrocław17258914941464
9PGE Spójnia Stargard17258913401346
10HydroTruck Radom16248812921323
11GTK Gliwice172361114401519
12BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski162261012941316
13Enea Astoria Bydgoszcz162261013941439
14Legia Warszawa172141313421510
15MKS Dąbrowa Górnicza172141313511605
16Polpharma Starogard Gdański172031413561544

ZOBACZ WIDEO: Kolarstwo. Piotr Wadecki: Będziemy mogli oglądać Pomarańczowych częściej na czołowych miejscach

Kto zajmie wyższe miejsce w ligowej tabeli na koniec sezonu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

  • znany-kibic Zgłoś
    Mecz dwóch słabo grających drużyn ale mimo wszystko chyba lepiej się to oglądało niż Polpharmę z Astorią bo tam to już dolna półka pierwszej ligi Drużyna Spójni po raz kolejny
    Czytaj całość
    pokazała charakter i co najważniejsze wygrała mecz z rywalem na zbliżonym poziomie Obrona od początku funkcjonuje dobrze a momentami bardzo dobrze ale w ataku ciągle problemy i mimo całego szacunku do trenera Winnickiego myślę że z tego składu niewiele więcej wyciągnie w tym aspekcie Jakis zagrał dobry mecz ale co z tego ? to już 10 mecz ligowy i kilka sparingów a on ma 3 może 4 mecze przyzwoite a biorąc obcokrajowca oczekuje się 7-8 meczy w których zrobi różnicę Gdyby było dużo kasy to można by wymieniać też centra ale jednak jedynka to priorytet
    • arkadio13 Zgłoś
      Brawo chłopaki za walkę do końca i co najważniejsze że jest wygrana super mecz! Dobry mecz Polaków brawo dla Trenera! Na plus bishop darnel cowels nawet Litwin zdobył punkty szok on
      Czytaj całość
      bardziej na 2 niż 1ten koles dalej w składzie brakuje kolesia na rozegranie gołym okiem widać że Litwin nie nadaje się na rozegranie za duża ilość strat wyszła teraz jest czas na dokonanie roszadyw w w składzie na pozycje numer 1 potrzebne wzmocnienia drużyny ktoś nowy na rozegranie a z Litwin rozważać kontrakt!!
      • arkadio1 Zgłoś
        Brawo Spójnia Stargard Brawo chłopaki za walkę do końca i co najważniejsze że jest wygrana brawo dla Trenera za dobre decyzję na plus Litwin mlynarz cowels i Peter Oli Polacy przyzwoicie
        Czytaj całość
        kolej super mecz! Drogi zarządzanie gołym okiem widać że brakuje nam zawodnika na rozegranie bo troszkę za duża ilości strat w meczu trzeba wzmocnić drużynę żeby można było walczyć o top 8 nowy rozgrywającego bardzo potrzebny co ułoży rozegranie!!!

        Komentarze (3)

        PRZEJDŹ NA WP.PL