Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Drew GordonMateriały prasowe / Tomasz Browarczyk / basketzg.pl / Na zdjęciu: Drew Gordon

VTB. Stelmet Enea BC Zielona Góra wrócił z dalekiej podróży! Dogrywka i wygrana z Tsmokami Mińsk

Krzysztof Kaczmarczyk
Stelmet Enea BC Zielona Góra pokonał po dogrywce 102:96 białoruską ekipę Tsmoków Mińsk w ramach rozgrywek ligi VTB. Zielonogórzanie jeszcze trzy minuty przed końcem przegrywali różnicą 10 punktów.

To nie był wielki mecz podopiecznych Żana Tabaka. Ostatnia w tabeli VTB ekipa z Mińska była naprawdę o krok od wygranej w Zielonej Górze.

Trzy minuty przed końcem czwartej kwarty z dystansu trafił Robert Lowery i Tsmoki prowadziły 81:71. Po drugiej stronie tym samym odpowiedział jednak Łukasz Koszarek i Stelmet ruszył w pogoń.

Zielonogórzanie zaliczyli serię 13:0 i był blisko zwycięstwa w regulaminowym czasie gry. Dla rywali z dystansu trafił jednak Aliaksei Trastsinetski i było 84:84.

W końcówce czwartej kwarty oba zespoły miały swoje szanse - Stelmet nawet dwie. Najpierw z dystansu nie trafił Ludvig Hakanson, a potem stratę zaliczył Przemysław Zamojski. Rzut na wygraną w Tsmokach wziął Lowery, który na swoim koncie ma już game winnera w Zielonej Górze - tym razem jednak chybił.

Dogrywka zaczęła się od wymiany ciosów, ale te kluczowe zadał Stelmet. Najpierw Zamojski trafił daleką "trójkę" równo z syreną czasu akcji, a potem najważniejszą zbiórką w ataku i dobitką w meczu popisał się Drew Gordon.

Tsmoki miały jeszcze swoje szanse, ale w ataku nie szło, a faulowany Jarosław Zyskowski nie mylił się z linii rzutów wolnych pieczętując czwarty triumf swojego zespołu z VTB.

"Zyzio" z dorobkiem 21 punktów okazał się najskuteczniejszym graczem Stelmetu Enea BC. 17 "oczek", 12 zbiórek i 7 asyst dodał Gordon, który początek miał przeciętny, ale w kluczowych momentach był wielki.

Stelmet Enea BC Zielona Góra - BC Tsmoki Mińsk 102:96 (23:21, 21:24, 19:26, 21:13, d. 18:12)

Stelmet Enea BC: Jarosław Zyskowski 21, Ludvig Hakanson 19, Tony Meier 17, Drew Gordon 17 (12 zb), Łukasz Koszarek 9, Przemysław Zamojski 6, Joe Thomasson 6, Ivica Radić 4, Marcel Ponitka 3.

Tsmoki: Robert Lowery 19, Dominez Burnett 17, Maksim Salash 17, Aliaksei Trastsinetski 13, Branko Mirković 11, Aliaksandr Pustahvar 10, Vitali Liutych 5, Uladzimir Verameyenka 4, Andrei Stabrouski 0.