Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kevin DurantGetty Images / Andy Lyons / Na zdjęciu: Kevin Durant

NBA. Ciekawy pomysł Kevina Duranta. Chce iść drogą Michaela Jordana

Jakub Artych
Jakub Artych
Kevin Durant ma już plan, jak dobrze spożytkować pieniądze po zakończeniu kariery. Koszykarz Brooklyn Nets chciałby kupić klub w NBA.

Szacuje się, że w trakcie swojej kariery w NBA, Kevin Durant zarobi pół miliarda dolarów. Skrzydłowy chce mądrze zainwestować te pieniądze i już bardzo poważne myśli o przyszłości. Oprócz kilku ciekawych biznesów, 30-latek chciałby iść drogą Michaela Jordana i odkupić jeden z klubów NBA.

- Chcę kupić i prowadzić zespół w NBA. Codziennie mieć wpływ na rozwój młodych graczy wchodzących do ligi - tłumaczy Kevin Durant w rozmowie z magazynem "Forbes". - Chcę stworzyć coś, z czego będą korzystać inne pokolenia - dodaje.

Swoje plany Durant musi odłożyć jednak na kilka lat, gdyż w 2019 roku roku podpisał 4-letni kontrakt z Brooklyn Nets. Paradoks jest taki, że w tym sezonie zarobi łącznie 70 mln dolarów (kontrakt z klubem plus umowa z Nike), mimo iż ani razu nie pojawi się na parkiecie najlepszej ligi świata. Amerykanin cały czas przechodzi rehabilitację po kontuzji Achillesa, której doznał w czerwcu. - Najważniejsze jest teraz dbanie o swoje ciało, abym mógł godnie wrócić na boisko - mówi Durant.

Zobacz także: Genialny LeBron James

Skrzydłowy w swojej karierze reprezentował już barwy Seattle SuperSonics, Oklahomy City Thunder czy Golden State Warriors. Skrzydłowy oprócz czterech lat gry dla Brooklyn Nets, chciałby w swojej karierze wyjechać także do Europy. W jednym z wywiadów podkreślił, że jego marzeniem jest gra w Barcelonie.

- Mam nadzieję, że będę mógł tego dokonać w Barcelonie. To druga najlepsza liga na świecie. Jej mecze są bardzo fajne, a Euroliga stoi na wysokim poziomie - podkreśla Amerykanin.

Zobacz także: Kluby aktywne na rynku. Szykują się kolejne transfery!

ZOBACZ WIDEO: Sergiu Hanca kupił dom biednej rodzinie. Zobacz jak mieszkają

Czy Kevin Durant będzie gwiazdą NBA w przyszłym sezonie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL