Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Naomi Davenport PAP / Tytus Żmijewski / Na zdjęciu: Naomi Davenport

EBLK. Wygrane drużyn z "Trójmiasta", Arka nie ma sobie równych w lidze

Krzysztof Kaczmarczyk
Koszykarki Arki Gdynia i DGT Politechniki Gdańskiej mogły cieszyć się z wygranych przed świętami. Ekipa z Gdyni na przerwę uda się w doskonałych nastrojach - z 12 meczów podopieczne Gundarsa Vtry wygrały... 12.

W Toruniu niespodzianki być nie mogło. Co prawda Energa w ostatnim czasie dokonała wzmocnień, ale na Arce wrażenia to nie zrobiło.

Co prawda "Katarzynki" w pierwszej połowie walczyły dzielnie, bo przegrywały tylko 30:32, ale po zmianie stron lider pokazał na co go stać.

Przede wszystkim przyjezdne zaczęły bronić - gospodynie po przerwie zdobyły zaledwie 14 "oczek" (4 w czwartej kwarcie). Arka ostatecznie małym nakładem sił wygrała 66:44 zachowując miano niepokonanej.

Wydawało się, że więcej emocji powinno być w Poznaniu, gdzie Enea AZS podejmowała DGT Politechnikę. Przyjezdne miały jednak w swoich szeregach Presley Hudson, która niemal w pojedynkę punktowała defensywę rywalek.

Spotkanie zakończyła z dorobkiem 26 "oczek". Dzielnie wspierała ją Martyna Koc (15 punktów), która dodatkowo wspólnie z Jenną Smith zabezpieczyły walkę pod tablicami.

Przyjezdne dodatkowo bardzo dobrze czuły się na dystansie - wykorzystały 11 z 23 rzutów z dystansu. Przy zaledwie czterech celnych takich rzutach poznanianek mamy odpowiedź gdzie najwięcej zabrakło im do walki o zwycięstwo.