Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Milivoje Mijović WP SportoweFakty / Jacek Wojciechowski / Na zdjęciu: Milivoje Mijović

EBL. Niezwykle cenna wygrana GTK w Bydgoszczy. Koszmar Enea Astorii w 4. kwarcie

Dawid Siemieniecki
Dawid Siemieniecki
Bardzo ofensywne spotkanie zafundowali swoim kibicom ekipy Enea Astorii oraz GTK Gliwice. Ostatecznie z wygranej cieszyli się goście, którzy dzięki znakomitej w swoim wykonaniu 4. kwarcie, wygranej aż 27:11, triumfowali ostatecznie 104:96.

Fenomenalna czwarta kwarta w wykonaniu GTK Gliwice sprawiła, że podopieczni Pawła Turkiewicza odnieśli niezwykle cenne wyjazdowe zwycięstwo w Bydgoszczy. Wygrywając ostatnie 10 minut gry aż 27:11, odnieśli oni swój piąty triumf w rozgrywkach Energa Basket Ligi, zrównując się tym samym punktami ze swoim sobotnim rywalem. GTK do wygranej poprowadził Milivoje Mijović, który w 4. kwarcie trafiał niesamowicie ważne rzuty.

Przez długi czas spotkanie pomiędzy Enea Astorią a GTK Gliwice toczyło się na zasadzie kosz za kosz. Najdobitniej kibice mogli to zaobserwować w trzeciej kwarcie, kiedy to obie ekipy grały na bardzo wysokiej skuteczności. W pewnym momencie podopieczni Artura Gronka wyraźnie jednak przyspieszyli i po celnej trójce w wykonaniu Krisa Clyburna odskoczyli rywalom na 9 "oczek" (81:72).

Ostatecznie po 30 minutach gry bydgoszczanie prowadzili 85:77, ale ich podstawowym problemem w tym momencie były już cztery faule na koncie AJ'a Waltona, który do tej chwili zgromadził na swoim koncie 15 punktów. I początek ostatniej odsłony pokazał wyraźnie, że może to rzeczywiście stanowić poważny kłopot w kolejnych fragmentach.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: 33 lata, a ciało nastoletniej modelki. Pochodzi z Polski

Gospodarze wyraźnie zacięli się w ataku, nie trafiając nawet otwartych rzutów, z czym najmniejszego problemu nie miał skrzydłowy GTK, Milivoje Mijović, który dwukrotnie celnie przymierzył zza łuku i przy wyniku 85:83 o czas zmuszony był poprosić Artur Gronek. To na niewiele się jednak zdało, gdyż goście wyraźnie złapali wiatr w żagle, w dalszym ciągu grając bardzo mocno w obronie i skutecznie w ataku. Efekt tego był taki, że kolejną trójkę trafił Mijović, kontrę wykończył Kacper Radwański i zrobiło się 94:89 dla GTK.

EBL. HydroTruck bliski sukcesu przeciwko Spójni. Dwa punkty pojechały jednak do Stargardu >>

Chwilę później swój dramat przeżył jednak Duke Mondy, który w starciu pod własnym koszem doznał bardzo groźnie wyglądającej kontuzji kolana i musiał opuścić parkiet. W jego miejsce na parkiecie zameldował się Mateusz Szlachetka, który okazał się ojcem sukcesu drużyny Pawła Turkiewicza.

Utalentowany gracz rozgrywał bardzo mądre akcje, a w kluczowych momentach sam kończył je punktami. Enea Astoria goniła i była bliska doprowadzenia do remisu, ale nieudane wejście pod kosz zanotował Walton, w odpowiedzi za trzy trafił Brandon Tabb i na 47 sekund przed końcem goście prowadzili 101:96. Tej straty gospodarze już nie odrobili i tym samym ponieśli szóstą domową porażkę, prezentując się koszmarnie w 4. kwarcie.

Koszykarze Artura Gronka przegrali ją aż 11:27 i pogrzebali tym samym olbrzymią szansę na drugą z rzędu wygraną u siebie, której - wydawało się - po 30 minutach byli tak bliscy. Do wygranej GTK poprowadził wspomniany już Mijović, który dał wyraźny impuls celnymi rzutami, a kiedy dołączyli do niego pozostali, stało się jasne, że gliwiczanie zwycięstwa nie wypuszczą z rąk.

Enea Astoria Bydgoszcz - GTK Gliwice 96:104 (31:30, 22:21, 32:26, 11:27)

Enea Astoria: Walton 20, Zębski 17, Kemp 13, Clyburn 12, Michał Nowakowski 12, Frąckiewicz 10, Marcin Nowakowski 5, Szyttenholm 4, Chyliński 3, Aleksandrowicz 0, Krasuski 0.

GTK: Mijović 21 (4x3), Tabb 17, Furstinger 15, Henson 12, Mondy 12, Szlachetka 12, Słupiński 11, Radwański 4, Diduszko 0, Hałas 0.

Energa Basket Liga 2019/2020

#DrużynaMPktZP+-
1Stelmet Enea BC Zielona Góra224119320971806
2Start Lublin223917518671716
3Anwil Włocławek223917520781837
4Asseco Arka Gdynia223614817651655
5Polski Cukier Toruń203515517551583
6Trefl Sopot2234121017861792
7WKS Śląsk Wrocław2233111119101861
8King Szczecin2233111118341848
9PGE Spójnia Stargard2232101217241772
10BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski2232101217721746
11Enea Astoria Bydgoszcz2131101118391847
12HydroTruck Radom223191317111790
13GTK Gliwice222971518571973
14Legia Warszawa222751717731976
15MKS Dąbrowa Górnicza232741918082135
16Polpharma Starogard Gdański222641817762015

Kto był MVP sobotniego meczu Enea Astoria - GTK Gliwice?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL