Najnowsze Wyniki/Kalendarz
zawodnicy WKK WrocławMateriały prasowe / Ryszard Jędrzejewski / Na zdjęciu: zawodnicy WKK Wrocław

I liga. WKK Wrocław wiceliderem. Trudna przeprawa z Energą Kotwicą Kołobrzeg

Patryk Neumann
Ciekawy mecz na zakończenie 16. kolejki I ligi. Koszykarze WKK Wrocław mieli 15 punktów przewagi, ale do końca musieli martwić się o zwycięstwo, które dało im pozycję wicelidera. Wygrali ostatecznie z Energą Kotwicą Kołobrzeg 96:92.

Energa Kotwica nie była faworytem, ale zaczęła ambitnie. WKK natomiast imponował skutecznością, a do tego wymuszał sporo przewinień i nie mylił się z linii rzutów wolnych. Pierwsze pudło zaliczył dopiero w dziewiątej próbie Tomasz Prostak. To nie było wielkim problemem, bo wcześniej doświadczony strzelec zdobył osiem punktów, a jego zespół po chwilowym przestoju odzyskał prowadzenie.

W pierwszej kwarcie osiem "oczek" dla gości rzucił też Michał Jędrzejewski. Liderami gospodarzy byli natomiast Jakub Dłoniak, który zaczął z ławki (dziewięć punktów) i Patryk Przyborowski (osiem punktów). Ten koszykarz pierwszy raz w sezonie wyszedł w startowej piątce i było to dobrym posunięciem.

Można było przewidzieć, że Energa Kotwica nie wytrzyma takiego tempa. Gospodarze i tak spisywali się nieźle. Dobrą zmianę dał Sebastian Walda zdobywając 10 punktów. Ofensywa WKK jednak nie zatrzymywała się. Rozrzucał się Piotr Niedźwiedzki, a kolejne trafienia dokładali Jędrzejewski i Prostak. To oznaczało, że po 20 minutach goście prowadzili 60:45.

Po zmianie stron wrocławianie przez ponad trzy minuty nie zdobyli punktu. Energa Kotwica odpowiedziała serią ośmiu "oczek". To dawało gospodarzom nadzieję na niespodziankę. W kolejnych minutach pościg na chwilę się zatrzymał, ale na początku czwartej kwarty było już tylko 73:76. Wrocławianie utrzymali prowadzenie, ale końcówka była ciekawa. Po "trójce" Jakuba Dłoniaka czarodzieje z wydm przegrywali tylko 90:93. Ostatecznie jednak ulegli 92:96, bo trzy z czterech rzutów wolnych wykorzystał Tomasz Prostak.

Energa Kotwica wygrała rywalizację o zbiórki (48:34). Popełniła jednak 16 strat przy dziewięciu rywali. WKK trafił tylko 6/25 prób z dystansu przy 10/19 rywali. Goście wykorzystali jednak 18/24 rzutów wolnych przy 8/13 gospodarzy w tym elemencie. Potężne double-double skompletował Nick Madray. Zdobył 28 punktów (12/15 z gry) i miał aż 20 zbiórek w tym 12 w ataku. Dla WKK Piotr Niedźwiedzki rzucił też 28 "oczek" (12/18) i dołożył 12 zbiórek (pięć w ataku). Wspierali go Tomasz Prostak i Michał Jędrzejewski. Obaj rzucili po 18 punktów, a o dwa więcej uzyskał dla ekipy z Kołobrzegu Jakub Dłoniak (4/6 za trzy).

Energa Kotwica Kołobrzeg - WKK Wrocław 92:96 (25:29, 20:31, 24:16, 23:20)

Energa Kotwica: Madray 28, Dłoniak 20, Stanios 11, Przyborowski 10, Walda 10, Bodych 9, Kruszczyński 2, Wróbel 2, Grudziński 0, Janczak 0.

WKK: Niedźwiedzki 28, Jędrzejewski 18, Prostak 18, Koelner 15, Kroczak 8, Nowakowski 4, Uberna 3, Matusiak 2, Pułkotycki 0, Sitnik 0.