Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Aleksander Załucki Materiały prasowe / Daniel Szczypior/polpharmabasketball / Na zdjęciu: Aleksander Załucki

EBL. Kolejna zmiana w Polpharmie Starogard Gdański. Aleksander Załucki poprosił o odejście z klubu

Patryk Butkowski
Patryk Butkowski
Poniedziałkowy występ przeciwko Asseco Arce Gdynia był ostatnim w barwach Polpharmy Starogard Gdański dla Aleksandra Załuckiego. 21-latek poprosił o rozwiązanie swojej umowy, a klub z Kociewia na tę prośbę przystał.

Po odejściu Kamau Stokesa i kontuzjach Michała Kołodzieja, Macieja Bojanowskiego i Bartosza Jankowskiego oraz drobnym urazie Daniela Gołębiowskiego rotacja Polpharmy Starogard Gdański w meczu z Asseco Arką Gdynia zawężona była zaledwie do siedmiu koszykarzy, którzy spędzili na parkiecie więcej niż 10 minut. Tymczasem trenerowi Markowi Łukomskiemu wypada z niej kolejny zawodnik. Aleksander Załucki poprosił o rozwiązanie swojej umowy z ekipą z Kociewia, a klub na tę prośbę przystał.

EBL. Zobacz także gwiazdorskie akcje zawodników Anwilu Włocławek

21-latek trafił do Starogardu Gdańskiego przed sezonem 2017/2018 z pierwszoligowych parkietów po całkiem niezłych występach w zespole R8 Basketu AZS-u Politechniki Kraków, licząc że stopniowo jego kariera będzie się rozwijać w Energa Basket Lidzie, tak jednak nie było.

ZOBACZ WIDEO: Pol ocenia potencjalny transfer Niezgody. "Jeśli tu utknie, może go spotkać los Pawła Brożka"

Załucki w Polpharmie pod wodzą Artura Gronka grywał tylko epizody, szans nie dawał mu także Marcin Lichtański. Dopiero u Marka Łukomskiego wydawać się mogło, że młody rzucający dostanie więcej okazji na zaprezentowanie swoich umiejętności. Ostatecznie jednak po kilku przyzwoitych spotkaniach ze zdobyczami punktowymi mający niezły rzut z dystansu gracz opuszcza Kociewskie Diabły jeszcze przed zakończeniem rozgrywek ze statystykami na poziomie 1,9 pkt na mecz, przebywając około sześciu minut na parkiecie.

W jego miejsce szeregi biało-niebieskich wzmocni młody rozgrywający Szymon Daszke, który w ostatnim czasie występował na drugoligowych boiskach w drużynie AZS UMCS Lublin. Rówieśnik Załuckiego notował tam średnio 9,4 pkt oraz 2 asysty na mecz. Polpharma swoje kolejne spotkanie rozegra w najbliższą sobotę (11 stycznia), a jej rywalem przed własną publicznością będzie Anwil Włocławek. Ewentualne zwycięstwo gospodarzy w tym pojedynku rozstrzygane byłoby oczywiście w kategorii prawdziwego cudu. Kluczowymi sprawdzianami dla podopiecznych Marka Łukomskiego w walce o utrzymanie w Energa Basket Lidze będzie rywalizacja z takimi przeciwnikami, jak m.in MKS Dąbrowa Górnicza czy też Legia Warszawa.

Mateusz Ponitka przeprosił za swoje zachowanie

Czy Polpharma Starogard Gdański utrzyma się w EBL?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL