Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Anthony Davis Getty Images / Katharine Lotze / Na zdjęciu: Anthony Davis

NBA. Anthony Davis runął na parkiet. Gwiazda Lakers nie ma złamań, ale będzie musiała odpocząć

Patryk Pankowiak
Patryk Pankowiak
Anthony Davis we wtorkowym meczu z New York Knicks poważnie upadł na parkiet. 26-latek długo się nie podnosił i kiedy w końcu wstał, z trudem udał się do szatni.

Anthony Davis przy próbie zablokowania Juliusa Randle'a stracił równowagę i z impetem runął na parkiet. Los Angeles Lakers przeżyli chwile grozy, bo ich skrzydłowy długo się nie podnosił, a wokół niego zebrał się cały zespół "Jeziorowców". Koledzy pomogli mu wstać, a Davis ostatecznie o własnych siłach udał się do szatni, chociaż zrobił to bardzo powoli i ostrożnie. 

Cała sytuacja wyglądała poważnie, ale prześwietlenie nie wykazało żadnego złamania czy poważniejszego uszkodzenia. 26-latek nie ukrywał jednak, że jest bardzo "obolały", o czym donosił też jego agent, obecny wtedy w szatni Rich Paul.

Kiedy Davis zszedł z parkietu w trzeciej kwarcie, Lakers prowadzili 81:62. Ostatecznie purpurowo-złoci pokonali New York Knicks 117:87 i odnieśli 30. sukces w sezonie. Gwiazdę "Jeziorowców" czeka teraz badanie rezonansem magnetycznym i ustalenie, na ile kontuzja kości krzyżowej pokrzyżuje jego najbliższe plany. 

ZOBACZ WIDEO: Jak Robert Lewandowski zareagował na wyniki plebiscytu? "Przyjął to z klasą. Jest na to za wielki"

- To było przerażające - mówił o upadku Davisa Kyle Kuzma, cytowany przez portal ESPN. - Wiem co mówię, bo mi też przydarzyło się coś podobnego. Spadłem na kość ogonową. Nie miałem żadnych złamań, ale taki upadek naprawdę bardzo boli i może zostawić po sobie bolesne siniaki - dodawał Kuzma.

Czytaj także: Paskudnie wybity palec Joela Embiida. Kameruńczyk jeszcze wrócił do gry!

Anthony Davis we wtorek spędził na parkiecie niewiele ponad 28 minut, a w tym czasie rzucił pięć punktów, zanotował sześć zbiórek i pięć asyst. - Mamy nadzieję, że będzie z nim wszystko w porządku. Wierzmy, że będzie dobrze. To był dla nas trudny wieczór - komentował LeBron James, który zdobył 31 "oczek" i był najlepszym graczem na parkiecie w Staples Center.

Los Angeles Lakers czekają teraz dwa mecze wyjazdowe przeciwko Dallas Mavericks i Oklahomie City Thunder. Davis najprawdopodobniej będzie w tym czasie dochodził do siebie. 26-latek ma wrócić na domowe spotkanie z Cleveland Cavaliers o ile uraz nie okaże się niczym poważniejszym, niż zbicie kości. 

17:41 Aktualizacja:
Anthony Davis uda się z zespołem na dwa najbliższe mecze wyjazdowe. Badanie rezonansem magnetycznym potwierdziły, że skrzydłowy uniknął poważnej kontuzji i skończyło się tylko na stłuczeniu. 

Czytaj także: Giannis i LeBron ponownie wybrani najlepszymi zawodnikami tygodnia

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL