Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Brianna KieselPAP / Tytus Żmijewski / Na zdjęciu: Brianna Kiesel

EuroCup. "Oczko" szczęścia. Artego Bydgoszcz po horrorze gra dalej

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Koszykarki Artego Bydgoszcz przed rewanżem były murowanym faworytem do awansu. Tymczasem punkt na wagę sukcesu wywalczyły dopiero w ostatniej akcji spotkania.

Artego przystępowało do rewanżu z dziewięcioma punktami zaliczki z pierwszego pojedynku. Wydawało się, że rewanż będzie formalnością - w drugiej kwarcie wszystko zaczęło się jednak wymykać spod kontroli.

Rywalki drugą ćwiartkę wygrały aż 29:13 i na przerwę schodziły prowadząc aż 48:31. Po zmianie stron zaczęła się heroiczna pogoń bydgoszczanek.

Pięć minut przed końcem wydawało się, że wszystko jest pod kontrolą - po punktach Laury Miskiniene Artego przegrywało już tylko 68:70.

ZOBACZ WIDEO: Stacja Tokio. Cezary Trybański: Mike Taylor zaraził zespół amerykańskim luzem

Zobacz także. EBLK. Osłabiona Wisła pewna swego, Magdalena Ziętara z double-double

Na minutę przed końcem zrobiło się kolejny raz dramatycznie, bowiem po dwóch celnych rzutach wolnych Krisi Givens ekipa z Sepsi prowadziła 79:70 i to ona w tym momencie grała dalej w EuroCupie.

Co więcej po chwili na linię rzutów wolnych powędrowała Natalie Butler. Ta jednak oba rzuty przestrzeliła, a w kluczowej akcji gospodyń przewinienie... Butler wymusiła Brianna Kiesel. Amerykanka wytrzymała próbę nerwów, zdobyła decydujące "oczko" i to Artego mogło cieszyć się z awansu.

Kiesel w całym pojedynku uzbierała 15 "oczek". 24 punkty i 12 zbiórek skompletowała Miskiniene, a 21 punktów dorzuciła Jennifer O’Neill.

Zobacz także. EuroCup. CCC Polkowice miażdży i idzie dalej po swoje

Artego Bydgoszcz - ACS Sepsi 71:79 (18:19, 13:29, 24:13, 16:18)

Artego: Laura Miskiniene 24 (12 zb), Jennifer O'Neill 21, Brianna Kiesel 15, Karolina Poboży 8, Elżbieta Międzik 3, Karolina Michałek 0.

ACS: Simina Andra Mandache 26, Krisi Givens 22, Jelena Vucetic 10, Annemarie Godri-Parau 8, Natalie Butler 8 (12 zb), Jovana Pasić 4, Kristina Topuzović 1, Nicolett Orban 0.

pierwszy mecz: 70:61 dla Artego Bydgoszcz

Która z polskich drużyn dojdzie najdalej w EuroCupie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL