Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Raymond Cowels (z piłką) WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Raymond Cowels (z piłką)

EBL. Cowels i Kostrzewski. Dwóch takich, co rozstrzelało Polpharmę w Stargardzie

Krzysztof Kaczmarczyk
Bez niespodzianki w Stargardzie. PGE Spónia pewnie pokonała Polpharmę Starogard Gdański 92:71, a wielkie mecze rozegrali Raymond Cowels i Mateusz Kostrzewski. Pierwszy trafił m.in. siedem razy z dystansu!

W Stargardzie wszystko zgodnie z planem. Brak Tomasza Śniega i fatalna skuteczność Adrisa De Leona nie przeszkodziła PGE Spójni w odniesieniu pewnego zwycięstwa.

Wszystko za sprawą Raymonda Cowelsa i Mateusza Kostrzewskiego. Amerykański snajper potwierdził, ze we własnej hali czuje się jak ryba w wodzie. Zdobył 33 punkty, trafił 7 z 10 rzutów zza łuku.

"Farmaceuci" podjęli rękawicę - walczyli dzielnie, pomimo faktu, że Cowels ranił ich od pierwszych minut (13 punktów w pierwszej kwarcie). W drugiej kwarcie zaczęli jednak szybko tracić dystans.

Kapitalny fragment zaliczył Kostrzewski. Sam zdobył osiem punktów z rzędu, a PGE Spójnia po serii 11:0 prowadziła już 35:19. Kolejne ciosy zadał Kacper Młynarski - ten w ciągu minuty odpalił trzy "trójki", a przewaga jego drużyny wzrosła do 24 "oczek".

Na drugą połowę goście wyszli jednak z dużą energią nie zamierzając oddać meczu bez walki. Pod koszem nie do zatrzymania był Brett Prahl, a na obwodzie szalał Martynas Paliukenas. Po jego penetracjach pod kosz trener Jacek Winnicki niejednokrotnie wpadał w furię.

Goście pomału odrabiali punkt za punktem, a po dwóch "trójkach" Michaela Hicksa "Farmaceuci" przegrywali już "tylko" 65:77. Na więcej PGE Spójnia już nie pozwoliła - kolejny rzut z dystansu trafił Cowels, a serią ośmiu punktów z rzędu podopieczni Winnickiego zamknęli mecz.

Cowels miał 12/20 z gry, Kostrzewski 10/14 - do 23 punktów dołożył 8 zbiórek. Ciągle skreślany Peter Olisemeka miał 7 punktów i 9 zbiórek, a cała Spójnia trafiła aż 14 rzutów z dystansu. Polpharma miała dwa jasne punkty - Paliukenas (16 punktów i 8 asyst) i Prahla 18 punktów i 8 zbiórek).

PGE Spójnia Stargard - Polpharma Starogard Gdański 92:71 (24:17, 25:11, 21:29, 22:14)

PGE Spójnia: Raymond Cowels 33, Mateusz Kostrzewski 23, Kacper Młynarski 14, Bartosz Bochno 9, Peter Olisemeka 7, Adris De Leon 4, Jokubas Gintvainis 2, Adam Brenk 0, Michał Huk 0, Bartłomiej Górzyński 0.

Polpharma: Brett Prahl 18, Martynas Paliukenas 16, Isaiah Wilkins 9, Michael Hicks 8, Jonathan Williams 8, Daniel Gołębiowski 6, Paweł Dzierżak 4, Jakub Motylewski 2, Szymon Urbański 0, Szymon Daszke 0.