Najnowsze Wyniki/Kalendarz
James HardenGetty Images / Elsa / Na zdjęciu: James Harden

NBA. Fatalna skuteczność Jamesa Hardena. Charles Barkley: To zwyczajna głupota

Wojciech Bielewicz
Wojciech Bielewicz
James Harden w ostatnim pojedynku przeciwko Oklahomie City Thunder trafił tylko 1 z 17 prób za trzy punkty. Charles Barkley, jeden z ekspertów stacji TNT, stwierdził po tym spotkaniu, że to, co robi gracz Houston Rockets to zwyczajna głupota.

Ekipa Houston Rockets przegrała 5 z ostatnich 6 meczów w lidze NBA. W styczniu już dwukrotnie musieli uznać wyższość Oklahomy City Thunder. W obu tych pojedynkach bardzo kiepsko spisał się James Harden, który najpierw 9 stycznia miał fatalny współczynnik +/- na poziomie -25 (tyloma punktami Rockets przegrali, kiedy Harden był na parkiecie), a następnie 20 stycznia miał skuteczność 1/17 za trzy punkty.

Dla lidera zespołu z Teksasu to zdecydowanie najgorszy występ tego sezonu, jeśli brać pod uwagę procent trafionych rzutów z dystansu. Kiedy kilka kolejnych prób Hardena zza łuku nie znalazło drogi do kosza, ten próbował przełamać swoją niemoc oddając często wymuszone i nieprzygotowane rzuty. Wypomnieli mu to dwaj eksperci stacji TNT w pomeczowym studiu.

Czytaj także: To był ich tydzień w NBA. Simmons i Leonard graczami tygodnia

- Wiadomym jest, że strzelcy muszą oddawać rzuty, aby cały czas być w rytmie. Ale kiedy masz gorszy dzień, to nie możesz robić tego na siłę. Po kilku nieudanych próbach powinieneś rzucać już tylko w momencie, kiedy pozycja jest dogodna. W przeciwnym wypadku nie ma żadnej możliwości, żeby się przełamać. Sforsowany i szczęśliwy rzut, który wpadnie do kosza nie daje przełamania - mówił Kenny Smith.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: Miły gest koszykarza z NBA doprowadził małych fanów do łez

Widząc statystyki Hardena, mocno zareagował również Charles Barkley. Były gracz NBA, który swoją karierę kończył właśnie w Rockets, dosadnie skomentował skuteczność zawodnika Houston w ostatnim meczu. - To jest zwyczajna głupota. Będąc 1/10 za trzy trzeba sobie jasno powiedzieć, że może nie powinienem już więcej rzucać. To po prostu śmieszne, żeby doprowadzić w spotkaniu do skuteczności 5 proc. z dystansu - komentował.

Czytaj także: Szykują się kolejne transfery w NBA. Gwiazdy mogą zmienić kluby

Harden trafiając dokładnie 5,9 proc. rzutów za trzy punkty wyrównał swój niechlubny rekord, który ustanowił rok temu, kiedy również trafił 1/17 z dystansu. Dodatkowo, biorąc pod uwagę pięć najgorszych meczów w historii NBA pod kątem skuteczności za trzy punkty (minimum 15 prób oddanych), zawodnik Rockets jest w tym zestawieniu aż czterokrotnie.

Najgorsza skuteczność rzutów z dystansu w historii NBA (minimum 15 prób)

ZawodnikTrafione rzuty za 3Oddane rzuty za 3SkutecznośćData
James Harden1175,9 proc.20.01.2020
James Harden1175,9 proc.13.01.2019
James Harden21811,1 proc.26.10.2019
Dennis Scott21711,8 proc.09.01.1996
James Harden21612,5 proc.01.11.2019

Czy Houston Rockets zagrają w tym sezonie w Finałach Zachodu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL