Najnowsze Wyniki/Kalendarz
na zdjęciu: Miasto Szkła KrosnoMateriały prasowe / Dariusz Błażejowski(Miasto Szkła Krosno) / na zdjęciu: Miasto Szkła Krosno

I liga. Przełamanie Miasta Szkła Krosno. Kapitalna skuteczność w pierwszej połowie

Patryk Neumann
Na zakończenie 20. kolejki I ligi koszykarze Miasta Szkła Krosno wygrali z GKS-em Tychy 88:81. Gospodarze w pierwszej połowie trafiali niemal wszystko i przełamali się po trzech porażkach z rzędu.

GKS zaczął od prowadzenia 12:5, ale w kolejnych minutach niewiele mógł zrobić. Miasto Szkła odrobiło straty, a po kapitalnej drugiej kwarcie (34:15) prowadziło 56:38. Gospodarze mieli niesamowitą skuteczność. Wykorzystali 19/26 rzutów z gry w tym 7/9 za trzy punkty.

Goście też trafili siedem "trójek", ale w 14 próbach. Raziła także różnica w zbiórkach - 17:9 na korzyść Miasta Szkła. Krośnianie popełnili tylko trzy straty przy pięciu rywali, co oznacza, że rozegrali ofensywną połowę bliską perfekcji.

Ciekawe osiągnięcia miało kilku koszykarzy. Łukasz Ratajczak zdobył w tej części 12, a Alan Czujkowski 11 punktów. Obaj byli bezbłędni, a taką skuteczność do końca (7/7) utrzymał Ratajczak. Z 10 "oczkami" wspierał ich Marcin Dymała.

Miejscowi kibice mogli obawiać się drugiej połowy. W nieodległej przeszłości ich zespół po ofensywnej pierwszej części potrafił zaciąć się w kolejnych odsłonach. Sytuacja powtórzyła się, ale zakończenie było szczęśliwe. GKS w trzeciej kwarcie zbliżył się na 57:63. Później różnica rosła i malała, ale przyjezdni nie wykorzystali swoich szans ulegając 81:88.

Miasto Szkła w drugiej połowie dołożyło do swojego dorobku tylko 32 punkty, ale przełamało się po trzech porażkach z rzędu. Dla GKS-u był to drugi przegrany mecz w tym tygodniu, bo w środę śląski zespół był gorszy od Pogoni Prudnik (94:99).

Gospodarze skończyli zawody z 55 proc. skuteczności z gry przy 50 proc. GKS-u. Najlepszymi strzelcami z 19 punktami zostali Dariusz Oczkowicz (Miasto Szkła) i Michał Jankowski (GKS), który trafił 4/7 prób za trzy. Osiem asyst rozdał Marcin Dymała, a siedem Paweł Śpica.

Miasto Szkła Krosno - GKS Tychy 88:81 (22:23, 34:15, 14:23, 18:20)

Miasto Szkła: Oczkowicz 19, Ratajczak 16, Czujkowski 15, Dymała 14, Jasiński 9, Spała 8, Żmudzki 4, Śpica 3, Ciesielski 0.

GKS: Jankowski 19, Szymczak 13, Woroniecki 13, Zmarlak 13, Wrona 11, Kulon 8, Krakowczyk 4, Karpacz 0, Kędel 0.