Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jarosław Mokros PAP / Tomasz Wojtasik / Na zdjęciu: Jarosław Mokros

EBL. Sam Adrian Bogucki to za mało. BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski lepsza od HydroTrucku Radom

Krzysztof Kaczmarczyk
BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski pokonała we własnej hali HydroTruck Radom 59:51. Gościom nie pomógł kapitalny występ Adriana Boguckiego, a spotkanie poprzedziły 24 sekundy ciszy.

21 punktów (10/12 z gry) i 14 zbiórek zaliczył Adrian Bogucki. To właśnie środkowy radomian dał im nadzieję, że w Ostrowie można wygrać. Bez wsparcia jednak nie szło tego dokonać.

Zaczęło się od bieganiny i fatalnej skuteczności HydroTrucku. "Stalówka" to wykorzystała i swobodnie budowała przewagę - po "trójce" Jakuba Garbacza równo z syreną kończącą pierwszą kwartę było 20:9.

Przed przerwą HydroTruck miał tylko Boguckiego, który na przerwę schodził już z double-double (10 punktów i 10 zbiórek). Młody Polak zatrzymał obu centrów BM Slam Stali, ale żeby gonić rywala w końcu trzeba było zacząć trafiać.

To nastało po przerwie - w trzeciej kwarcie role zupełnie się odwróciły. Z dystansu zaczął trafiać Carl Lindbom, pod koszem nadal nic z rywali nie robił sobie Bogucki i na decydującą część to HydroTruck wychodził prowadząc!

W połowie kluczowej części podopieczni Roberta Witki prowadzili 51:49. W tym momencie jednak zupełnie stanęli - ostatnie sześć minut przegrali 0:10, a najważniejsze rzeczy na finiszu robił Daniel Szymkiewicz włączając w to kluczową "trójkę".

Radomianom w końcówce zabrakło cierpliwości i... Roda Camphora. Amerykański snajper HydroTrucku próbował się przełamać i popełniał fatalne decyzje. W całym meczu miał fatalne 0/11 z gry.

Całe spotkanie w Ostrowie rozpoczęło się od uczczenia pamięci tragicznie zmarłego Kobego Bryanta. Wszyscy na hali 24 sekundami ciszy oddali mu hołd.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - HydroTruck Radom 59:51 (20:9, 14:12, 9:24, 16:6)

BM Slam Stal: Jay Threatt 11, Daniel Szymkiewicz 10, Jarosław Mokros 9, Nikola Jevtović 7, Jakub Garbacz 6, Przemysław Żołnierewicz 5, Filip Dylewicz 5, Darnell Jackson 4, Paulius Dambrauskas 2.

HydroTruck: Adrian Bogucki 23 (14 zb), Obie Trotter 12, Carl Lindbom 11, Marcin Piechowicz 4, Wojciech Wątroba 3, Rod Camphor 0 (10 as), Artur Mielczarek 0, Filip Zegzuła 0.